Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aLávaló

    csendes tag

    válasz mm00 #379 üzenetére

    Haverom szintén ebben a korban műtette meg a szemét még a dioptria is stimmel. De mostanra visszaromlott neki 1-2 dioptriára.Oka valszeg még nem állt meg a szemének a romlása 19 éves korára. Megműtötték és aztán romlott megint...Tehát mi a tapasztalatod: hány éve hordasz ugyanilyen szemüveget? Ha 4-5 éve akkor azt mondom menjél valszeg (nem 100%) nem fog romlani tovább a műtét után sem. Ha nemrég is növelték akkor nem vágnák bele.
    Én kb 10 éves korom óta viseltem ugyanolyan szemüveget 21 évesen megműtöttek és azóta nincs problémám a szemüveggel.Ennyi!
    Menjél el vizsgálatra és a dokik megmondják. Ahány ember annyi opció!
    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

  • pacorro

    aktív tag

    válasz mm00 #379 üzenetére

    Szerintem mindenképpen várj. Nem azért, mert nem javasolt még műteni, hanem azért, mert az emberi szervezet 19 éves korban még nagyon sokat változik. Lehet, hogy tökéletes lenne a szemed, de az is, hogy romlana még pár dipotriát, és akkor nem érté meg.
    Nekem -10.5-es és -10-es volt a két szemem (plusz cylinder), és csak most (29 évesen) műttettem meg, az elmúlt 9 évben pedig kontaktlencséztem. Mindenképpen megérte várni, mert ugyan a szemem nem nagyon romlott az elmúlt 10 évben (minimálisan igen), de ezalatt az idő alatt a műtéthez használt lézerek is sokat fejlődtek. Lehet, hogy 4-5 év múlva biztosabban tudják majd korrigálni a szemedet, mint most. Arról nem is beszélve, hogy én nem bírtam volna, hogy 19 évesen fél évig naponta többször kell szemcseppet, műkönnyet csöpögtetnem, plusz UV szűrős szemüveget hordani a szabadban.
    Egyébként van esély arra, hogy nem kell szemüveget hordanod, olyan 80%-osan tudják megtippelni a PRK eredményét. De a műtétnél még fontosabb az azt követő időszak, tehát egy jó fél év kell, mire eldől, hogy pontosan milyen lesz a szemed.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

Új hozzászólás Aktív témák