Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Leonsi0

    csendes tag

    válasz Diamik #47 üzenetére

    Szia!

    Nekem is hasonló volt a problémám, frissen telepített XP-m rohadt lassan indult el, viszont emlékeztem egy trükkre, amit egy kb 4 éve vett PC Worldben írtak. Leírom szó szerint:

    "...a lassabb bejelentkezést indokolhatja, egy hibás bejegyzés. Ennek javításához be kell lépnünk a Windows lelkét érintő rendszerleíró adatbázisba.
    A Start menü Futtatás ablakába írjuk be a regedit szót.Keressük meg az alábbi mappát:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run.
    Erre kattintva máris megjelennek az indításkor lefutó programok útvonalai.
    Láthatjuk hogy egyes sorok előtt van idézőjel, mások előtt nincs. Bár a windows támogatja a szóközzel ellátott útvonalakat, mégis célszerű idézőjelbe tenni ezeket, mert e nélkül hibásan működhetnek (pl. C:\Program files\) .
    Ezért nyissuk meg dupla kattintással a kulcsot, és tegyük az útvonal elé illetve mögé egy idézőjelet. De csak óvatosan, mert az egyes bejegyzések előtt kapcsolók is állhatnak, ezeket a "/" jelről ismerhetjük fel.
    Ezeket nem szabad idézőjelelbe tenni, csak az útvonalat!
    Az adatbázis módosítása után indítsuk újra a Windowst, amely valószínűleg gyorsabban fog magára találni".

    Azért írtam le szó szerint mert akinek csak mondtam hogy idézőjelektől lett gyorsabb a bootolás hülyének nézett...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák