Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nandow

    aktív tag

    válasz Oppenheimer #8608 üzenetére

    Úgy gondolkodtam, hogy többet nyerek a fundamenta plusz két év állami támogatásával (144e ft), mint azzal, hogy betörlesztek most és valamennyivel kisebb lesz a hitelem visszafizetendő része.

    De ezt lehet pontosabban ki kellene számolnom. Bemenni a bankomhoz, és megkérdezni, hogy miként alakulna a hitelünk, ha most ezt a 4 éves fundamentát betörleszteném. Ha többet hoz, mint 144e ft, akkor megérné most beletörleszteni.

    (#8609) axioma

    1% elvileg az előtörlesztési díj.

    Olvasgatok erről a megosztásról. Ha jól értem, arról van szó, hogy ha megosztom két részre a jelenlegi szerződésem, akkor lényegében kétszer annyit is tudnék fizetni havonta.
    Viszont a jelenlegi szerződésem 4 éves. Ha megosztom, az "új" megosztott részre is a régi szerződéses feltételek igazak. Vagyis hogy 4 év a futamidő. Akkor ezt az "újat" kéne meghosszabbítani 6 évesre valahogy, hogy tudjam tovább fizetni a következő két évben. A "régi" meg most lejárna szerződés szerint (mert hogy 4 éves a futamidő), azt meg akkor az állami támogatással együtt be tudnám törleszteni a hitelbe.

    Jól értem ezeket?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák