Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rog

    addikt

    válasz divot #212 üzenetére

    elég szar lehet hogy Medgyessy cseszegeti el az életetdet, és nem te. :)
    de szerintem a jó oldalát is nézheted a történetnek, ha akarod. (persze nem könnyű, hisz közvetlenül érint a dolog.)
    5millió forinttal beszáll az állam az első lakásodba! és még a kamatokat is fizeti helyetted! :) szerintem ez óriási segítség. én enélkül nem tudtam volna saját lakáshoz jutni, pedig nem kerestem rosszul, sőt.
    ezt a hitelt anno okos emberek szerintem arra találták ki, hogy fiatalok első kéglihez juthassanak. olyanok is, akiknek a szülei ezt nem veszik meg az érettségi ajándékként, és olyanok is akik mondjuk nem miniszteri fizetésből gazdálkodnak.
    ők ált. 3-5milliót vesznek fel. és megveszik belőle a 1,5-2 szobás kis lakásukat. ennél több hitlelt azok vehetnek fel, ha van még pár nagyértékű ingatlan(persze nem az ő nevükön) a családban, és arra jelzálogot jegyeznek be. (én kevés ilyen ismerőssel rendelkezem, akinek volt, az eladogatta az utóbbi 10 év alatt :( )

    akiknek a helyzete olyan, hogy nem ez nem segítség, azok szerintem simán kivárják azt az 1-2 évet, amig újra lesz egy ilyen akció. addig legalább az önrészhez gyűjtögetnek még egy kicsit és akkor még több hitelt tudnak majd felvenni. :)

    ilyesmi.

Új hozzászólás Aktív témák