Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz pjen #95949 üzenetére

    Igen a vegyestüzelésűnél nálunk is csak rásegítésként ment a szivattyú a hetvenes években. De mikor földgázra váltottunk a 82 körül, onnantól folyamatosan egyes fokozatban ment a grundfos az éti 25 -s kazánnal együtt. Több mint húsz évig így működött hibátlanul.
    kunberci:
    Nem igazán tesz jót 100wattos fogyasztót kapcsolgatni ezeknek a mai műmodern termosztátoknak, kivéve ha van bennük valami jó minőségű relé ami ezt bírja. Én elhiszem hogy van 90 -100 watt körüli szivattyú is, de vannak 200watt körüliek is :K a fórumtárs pedig nem írta konkrétan hogy az övé milyen teljesítményű. Ezért javasoltam neki hogy járja alaposan körül a dolgot, nehogy az legyen hogy a tizedik kapcsolás után a termosztát megadja magát. Nálam és a faternál a szülői házban is étik voltak hasonlóan bekötve, 14 éve cseréltük le a komplett rendszert, de a fater grundfos szivattyúját elraktam, az még eredeti békebeli darab nem volt szívem kidobni, csak az én csehszlovák sever -em ment az ócskavasba. De majd elő ásom és megnézem a pontos adatait ;) nálunk [így] volt bekötve.

Új hozzászólás Aktív témák