Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Nunder #93564 üzenetére

    120-as papírral telibe csiszolod, a fóznál is (vagy laponként kimaszkolod) és 2K PU lakkal rámehetsz. Asszem, 40 glossig még tűrhető az ára, de a magas fényű laminált inkább 60-80 gloss fényességű, ott már a lakk is 3× árban van.
    Vinly padlónál működik a dolog, saját szememmel láttam. A laminált padló annyiban tér el, hogy a dekorréteg papíron és nem vinyl fólián van rajta. De amíg a vastag kopóréteget nem koptatod el teljesen, nem számít.

    Viszont a teljesség kedvéért maró lúggal kell először megkínálni a felületet és 10-15 percig áztatni rajta, majd csiszolni és ezt követően felitatni a folyadékot. A klikkes laminált itt fog elvérezni szerintem.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • joysefke

    veterán

    válasz Nunder #93564 üzenetére

    Arra gondoltam még, hogy esetleg valami finom szemcsés lappal felcsiszolni mattra, ha a helyreállítás nem játszik.

    Kizárt, hogy mattra csiszolva az jól nézzen ki. Mármint teljesen kizárt.

    Ha más nem játszik, akkor a felszedés és problémás elemek cseréje, átrendezése még mindig a legolcsóbbnak, legjobbnak tűnő megoldás. (felteszem, hogy nincsen leragasztva a lam paddló)

    Ha egyszer megbontod és cserélgeted a hibás pontokat , akkor a nem vágott elemeket tetszőlegesen mozgathatod, pld be a bútor vagy szőnyeg alá.

    Vágott elem az nyilván jóval problémásabb: ha csak a hosszából van vágva, akkor még mindig találhatsz egy szintén ugyanakkorára vágott használt elemet és azzal cseréled, vagy veszel egy csomag típusban megegyező parkettát és abból vágsz meg egy elemet frissen.

    szvsz a legnagyobb probléma ezzel max az lehet, ha jó sok elemet sikerült összekarcolni, vagy nagy területeket kapott már az UV sugárzás (D, NY-i ablak alatt közvetlenül).

Új hozzászólás Aktív témák