Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Ice&Lime #70847 üzenetére

    A szmájli azért volt ott, hogy lásd, viccelek. ;]
    Ahogy írtam, több dologtól is függ az anyagszükséglet. Tudni kell a kiinduló állapotot (mennyire egyenetlen a felület, milyen a kiinduló szín), és azt, hogy milyen anyagok jöhetnek szóba (kiadósság, mennyire fed).

    A rücsisebb felület több anyagot vesz fel, a sötétebb színeket, esetleg egyenetlen színű felületet jobban kell fedni, a kiadósságot meg úgy adják meg például, hogy 80-150 gr/m2, felülettől függően. És akkor ott van még, hogy az edényben és a hengeren is marad némi anyag, ami fajlagosan ilyen kis felületnél relatíve sok.

    Minél nagyobb a kiszerelés, annál olcsóbb egységre vetítve az ár. Tehát például megeshet, hogy 3 db egy literes árán már egy öt literest megkapsz, azt érdemes megvenni.

    Kőházy például jó festékbolt, kevernek egyedi színt is, szakmai kérdésekben is segítenek eligazodni.

    A tapétázás halad, ha már előkészültél, 2-3 csíkot felrakni, vagy egy falat már nem nagy időkülönbség. Szerintem saroktól sarokig ütemezd, ha tudod. Hogy haladjak, a szerelvényeket teljesen kivettem a falból, a vezetékeket ilyen sorkapocsba bedugtam érintésvédelem miatt, begyűrtem a fali aljzatba. Ha felragasztod, fogpiszkálót szúrsz a doboz helyére a tapétába, hogy könnyebben megtaláld.
    A lámpát be tudod csokizni úgy is, hogy folyton világítson, max kicsavarod a foglalatból az égőt. Ha meghúzott a ragasztó, vissza is teheted a szerelvényt. Villanyt csak lekapcsolt villanyóra mellett szerelj, akkor bajod nem lesz. A szerelvény hátulját fotózd le, mi hova megy vissza.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák