Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • föccer

    nagyúr

    válasz polonic #55468 üzenetére

    Valóban meg is adtam saját magadnak a választ. Mellesleg filléres tétel lett volna vastagabb vezetéket behúzni, hogy amikor meg lesz a tervezett teljesítmény bővítés, akkor ne kelljen a vezetékezéssel ismételten szívni.

    Beállíthatsz magasabb teljesítmény maximumot is, de ha 16A-nál több áramerősséget veszel fel az adott körből, akkor a kismegszakító le fog oldani. Pont ezért van ott.

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz polonic #55468 üzenetére

    A főzőlap bekötése kétféle lehet: egy fázis vs több fázis.
    Ha egy fázisra kötöd, a főzőlap ezt tudni fogja és aszerint fog működni. Nem kell semmit sem állítani.
    Lehet, kiveszi a boost funkciót, vagy a zónák összteljesítményét korlátozza (pl minden zóna egyszerre max 6-os fokozaton mehet, ami azért forrásban tartáshoz elég, de felforralni még kevés), stb.
    A lényeg, hogy neked nincs vele dolgod és a villanyszerelőnek sincs lehetősége mókolni a bekötésen kívül.
    Legalábbis én eddig ilyeneket láttam.

    4 kW-tal terheled a kismegszakítót a főzőlappal és akkor mi jut a többi fogyasztónak azon a körön? Laktam olyan lakásban, ahol a mikró önmagában lecsapta a kismegszakítót, pedig csak a hűtő és egy energiatakarékos égő ment mellette... Mosógép, vagy porszívó, vagy vasaló, vagy vízforraló és ezek kizáró vagy-ok voltak. :N

    demmer123: nincs jól leföldelve, ami egy PC-nél gond, emrt ott ugye a táp dobozára van kötve a földelés, ami fém csavarokkal a fém PC-házhoz kapcsolódik, tehát földelt.
    Tovább olvasva ha a hálózat földelése szar, akkor van csak gond!
    Nekem a hifim tud ilyet, sima két pólusú csatlakozó van hozzá, értelem szerűen földeletlen. Amikor külső forrásból kapta a jelet (AUX), akkor nulla hangerőn gerjednek a hangfalak. Maszekoltam rá egy földelést és megszűnt a jelenség.
    Ki kell mérni, hogy a szobádban jó-e a földelés. Mondjuk, a tesód szobája és a te szobád közti földelés között van-e zárlat? Vagy az FK-tábla és a konnektorod földelései között.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák