Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Lipton #23056 üzenetére

    01, 02, 03, 04

    Ezek a legfrissebbek, viszont a partvonal még nem végleges. Amikor építettem ilyen nagy kövek voltak kéznél, aztán rájöttem, h az apró gömbölyű esztétikusabb, illetve jóval szélesebb partvonallal - amin közlekedni is lehet - még jobb. Holnapra és keddre hála ég kaptam szabit, úgyhogy most azt bővítem ki, ezzel együtt a víztükör is kiszélesedek kb. 20-25cm-t.

    Itt elég részletesen tavaly leírtam, h én miként csináltam, olvasd át, ha van kedved.
    Nem vagyok szaki, sőt. Utánaolvasásból és saját kútfőből csináltam az egészet, ennyi idő távlatából azt hiszem kijelenthetem, h bevált.

    Összegezve; abszolút nem macerás. Egyszer kell normálisan, jó helyre megépíteni, utána a természet mindent elintéz (Igen, még a halak sem halnak éhen, persze a haltápot nem vetik meg.)

    Index-en sok fanatikusz "gépész" van, akik több tíz ezret vernek a gépészetbe. Kezdve a szivattyútól, egészen a szűrőkomplexumokig. Szerintem felesleges.
    A hsz.-mban írtam erről, de a végén ott a költségvetés is, kb 85-90-ből építettem ezt akkor, ebből talán 5000 volt a szivattyú. Sima egyszerű, _6 Wattos_ tószivattyú, abszolút ellátja a feladatát.
    Nagy melegek után, esténként szoktuk járatni, halak is odagyűlnek a csobogó víz köré, noh és jó megforgatni kicsit a vizet.
    Téliesítés? Semmi extra.
    Első éven folyamatosan lékeltem, aztán az utóbb 2-3 évben már egyszer sem. Felső 20-30cm befagy, alul meg a halak eltelelnek. Egy sem pusztult még el tavaszra. De, ha valaki "tutira" akar menni, 2-3k egy levegőztető, ami pár watt teljesítményű, így marad lék, és nem fagy be a teljes vízfelület.

    Tó és munka párosításból most hirtelen az őszi elszáradt növényvágás, és a fél évi 1x-i gazolás jut eszembe.
    Jah és a hínárt néha ritkítom, mert nagyon gyorsan terjed.
    A vízpótlást nem nevezném munkának, öntözés közben pár percig szoktam engedni bele, hisz ilyen időben erősen párolog, illetve jó leveretni a tavi növényeket is, ugyanis csomó rovar kerül ilyenkor a vízbe, halak ekkor már tudják, h "etetés" következik.

    Aranyhalak, és tavi halak egyaránt.
    Szaporodnak mint a huzat, 40-50db-ot elajándékoztam már, de most is van vagy 30.
    Egyéb állatvilág; gyíkcsalád kis gyíkokkal, 2-3 leveli béka (semmi hangjuk nincs, és elég félénkek), szitakötők, csomó rovar, bogár, vízi izék, amik számomra beazonosíthatatlanok, de jópofák, és számtalan madár, akik évek óta ide járnak inni. Gyűrűs galamboktól, golyáig, volt márt kb. minden.

    Nálunk is felszabadult egy jó nagy terület a telek végén, amit idén kezdtem el rendbe rakni, gyümölcsös nálunk is tervben van, pontosabban minden népszerűbből 2-3 fa.

    Kötélpálya jó móka, ha adott a terep pláne, itt a Kisalföldön nagy munka lenne összehozni. :)

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák