Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezekiell

    veterán

    válasz fogtunder #112118 üzenetére

    a hatékonysága egy kalap fos
    Igen, ez tiszta sor, ezért kerül fel a tetőre egy raklap napelem, hogy ezt korrigáljam. És még egyszer: 4kw napelem (inverterrel, mindennel) ingyé lesz, az azért a matekon durvát dob sztem. A hálókba is padlófűtés van tervezve, most is az van, teljesen rendben van, nem keveri a port, szeretjük. Az 50k-s szervízköltség/negyedév tuti bullshit szerintem is, inkább féléves/éves lesz az.

    Gáz nem játszik, nincs a telken, nem is lesz, csak a fűtés miatt tuti nem vezetem be/csináltatok kéményt/gáztervet egyebeket.

    Szóval jelenleg 3 opcióm van ahogy látom:
    - levegő-víz hőszivattyús rendszer: magas bekerülési költség, moderált fenntartás
    - elektromos vizes padlófűtés: meh, nem látom értelmét
    - full elektromos padlófűtés: alacsony bekerülés, k*rvadrága havi számlák (amit igazából szaldós elszámolással napelemmel simán kiváltok szvsz, és ez még szaldós lesz).

    Klímák nem lesznek, helyette központi hővisszanyerős szellőztető központi klímával (viszont ebbe fűtést nem akarok, padlófűtéshez ragaszkodom) - ez amúgy a poron is sokat segít.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Új hozzászólás Aktív témák