Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz macilaci78 #108471 üzenetére

    Az a baj, hogy nincs még nálam a motor, hogy egyáltalán rámérjek, hogy melyik kimeneten hogy mit ad ki. Csak felkészülök, hogy mit hova vezetékezzek.
    Én úgy gondolom, hogy a villogó csak akkor és addig villog, amíg a kapu mozgásban van.
    Azt tudom, hogy lehet szabályozni, hogy kinyit mondjuk a kapu, akkor megy a villogó. Nyitott állapotban a kapu, akkor szerintem nem villog tovább(ekkor még mindig csak egy impulzus volt, ami bekapcsolta), majd mikor eltelik a beállított idő, hogy becsukódjon, akkor ismét bekapcsol a villogó, ismét impulzus relé kap, akkor lekapcsolja. Ezzel csak az a bajom, hogyha közben a kapcsolóval is van nyomva, akkor felborulhat az ide-oda impulzusok, tehát lehet olyan ,hogy felkapcsolom kapcsolóval, de közben nyílik a kapu, mert hazajön az asszony mondjuk, akkor meg pont lekapcsol. :D Ezért gondoltam elkülöníteni a kettőt, hogy a kapunál sima lépcsőházi időzítő lenne, a kapcsolókra csak impulzus, és mivel ugyanazon fázist vinném, így fáziscsatt sem lenne, ha jól értem. Csak a két relének a közös kimenete lenne a világítás.

    Ami még a másik bajom, hogy csak csatornával lehetne megoldani egyik helyre a kapcsolót, oda nem tudom, hogy működhet-e a vezetéknélküli kapcsoló dolog(ami pár napja volt itt linkelve a fórumon), mert ugye rugós kapcsoló kéne ebből, ami impulzust ad.

Új hozzászólás Aktív témák