Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz macilaci78 #108462 üzenetére

    Én is a villogó helyére gondoltam bekötni. Egyrészt nagyon ronda, másrészt az kéznél van legalább, tényleg akkor kapna csak áramot, ha mozgásban a kapu.

    Az alsó villogó jár hozzá.

    Ha jól sejtem a LAM kimenet jobb oldalára beköthetnék egy lépcsőházi automatát, tehát, ha nyit vagy zár a kapu arra kimegy a fesz, ami elindítja a lépcsőházivilágítás relét, majd adott idő után automatikusan le is kapcsol. De még ezt is lehetne fokozni, hogy csak sötétben kapcsoljon fel egy plusz alkonykapcsolóval?
    Ezt mondjuk azért tetézném egy falikapcsolóval is, amivel állandóra lehetne kapcsolni a kerti világítást. Mivel azt két oldalról is akarnám kapcsolni, annak mondjuk lehetne egy impulzusrelét rakni, és akkor akármelyik oldalon felkapcsolom a kapcsolók közül, akkor az az impulzusrelét vezérli, de nem fognak összeveszni a lépcsőházi automata kimenetével? Meg mi van, ha megy a kerti világítás az impulzusrelével, de nyílik a kapu?
    Azonos fázis esetén gondolom nem történik semmi, max, ha másik fázist kötök véletlen ide is meg oda is.

    [link] Na jó, az alkonykapcsoló rohadt drága. :D ennél még az is olcsóbb, ha szerelek egy dugvillát a világításkörre, és bedugom egy ilyen fali időkapcsolóba, az legalább 1500 Ft. Tudom nem szép, de legalább olcsó. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák