Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz ctrlaltdel13 #95900 üzenetére

    Szia!
    Egy kis szakmai segítség, véleményre lenne szükségem. Adott egy [300nm -es padlásteres nyeregtető] tondach xxl twist cserepekkel. Minden negyedik szellőzőcserép a fenti sorban és lefelé a vápában és az iksziniben is kettő kettő szellőzőt raktunk, ahogy a kép is mutatja. A vápába öntapadós tondach szalagot raktunk, a gerinc kúpcseréphez nem tettünk, mert az annyira jól passzolt hogy csak elrontani lehetett volna vele. És így jobban szellőzik is a tető, az a kis porhó meg nem lényeges ami ott bejön. Alul viszont nem tettünk rovarhálót, hanem a verébdeszka vagyis a doboz oldalsó részének a tetejére szegeltük a fésűt és azon fekszik az utolsó cserépsor. De én úgy érzem hogy nyáron nagyon beszorul a meleg, nem szellőzik eléggé, bár előtte hódfarkú cserepem volt korona kötésben persze az nem melegedet így mint ez. Tehát ha tennék alulra körbe egy sor szellőzőcserepet, már mint minden negyedik mint felül, az mennyire lenne hatásos? Vagy még azon agyaltam hogy ötven centinkét kifúrom a verébdeszka alját és hatvanas szellőzőket rakok körbe? Tudom hogy a rovarhálós módszer lenne a legjobb, de az bitang nagy munka szétbontani az új dobozolást és nem igazán szeretném levenni az új csatornát sem. Vagy csak ennyire melegebb ez a új festett cserép a régi natúr csornai hódfarkúval szemben :F

Új hozzászólás Aktív témák