Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomantiii

    őstag

    válasz Tamy #93868 üzenetére

    A regisztrált szerelő papírozási díja szerintem minimum 20 ezer Ft, (de lehet több is).

    Szabványos villanyóra doboz kb 20-25 eFt / modul (attól függ milyen), akkor ugye előírás most már a Fi relé beépítése külön a bojlernek, külön a háznak. Új földelő szonda sem árt akkor.

    Mi most mentünk túl ezen légkábel esetén, 1 fázisú mérőhely lett átalakítva vezérelt mérővel kiegészítve + kértem még a 2 villanyóra doboz fölé 1-1 db 12 modulos dobozt a kismegszakítóknak.

    A bejövő légkábelt cserélte az eon ingyenesen 16-os vezetékre, kellett új horganyzott tetőtartó cső, az ki van bélelve műanyag csővel és be van vésve a falba, úgy mehet kábel a villanyóra dobozba.

    Az egész műveletért 140-et kért a szerelő, kb egy délelőtt kész voltak vele 3-an.

    Földkábel esetén nem tudom hogy van, de szerintem ahol lehet inkább a légkábelt részesítik előnyben. Volt egy idő, hogy a telekhatárra ásták be a villanyóra szekrényt és földben vitték a kábelt de már nem nagyon eröltetik ezt a módszert felénk legalábbis.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák