Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #76082 üzenetére

    itt stornozod az 5mm xps-t laminált alá, később meg rétegrendbe írod, nem oké ez így
    parafából mint tudod, nem csak tekercses van, de lapok is, akár 1mm, 4mm ott nem fog úgy beroskadni mint az 5mm xps, álltam rajtuk, térdeltem
    a salak le van tömörödve, aljzat kiegyenlítő csak stabil kiegyenlítésre, azon mászkálhatsz a habtesteddel, láttál már régi házban salakot? én fel is szedtem, azon magában is ugrálhatsz, ha mégis laza akkor homok rá és szét tapos, annak tetejére meg locsolt száraz esztrich kéregnek, vagy cementes víz, két réteg beton/tehereloszlató réteget te se gondolod komolyan társasházba sztem, ott magát a födémrendszert kell aljzat betonként/szerelő betonként kezelni, közé a hőszigetelő - társasháznál nem annyira mérvadó ha nem földszinti pincével alatta, és/vagy lépéshangcsökkentő, ez már mérvadó, és hőszigetel is egyben megfelelő gyapottal
    nálam azért lett eps, mert íves téglafödémem van, amit kiszinteztem homokkal, meglett a tömeg, erre eps és beton, így eltűnt a lépés zaj és alulról sem jön fel semmi, a két tömeg réteg elég sokat hangszigetel, de első réteg tömege fele sincs a betonhoz képest

    szaszlaci az xps semmit nem hangszigetel, felettem rárakták a nyikorgó parkettára, arra laminált, ugyanúgy áthallatszik a nyikorgás ( :
    ha hangot is csökkenteni akarsz parafa, sokkal drágább, de ez van
    a hungarocellek, akár xps, akár eps, nem alkalmasak hangcsökkentésre, max laminált alatt valamilyen minimális lépéshangot tud elnyelni az alátét xps, de ez az xps nem annyira erős mint amit födémekben, vagy külső szigetelésként használnak, sokkal rugalmasabb, pont azért h a laminált mozgását át tudja venni és ne adjon saját maga is kongó hangot

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák