Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siege5

    aktív tag

    válasz siege5 #973 üzenetére

    Bocsi nem tudtam már szerkeszteni, de természetesen a munkadijról szerepel nálam "vállalt munkák" számlám.

  • Chal

    addikt

    válasz siege5 #973 üzenetére

    így az anyagról nekem csak "vállalt munkadíj" szerepel egyben. A vállalkozói szerződésben van külön tételesen megadva, hogy milyen bekezdésének feleltek meg a munkák és a végösszegből mennyit jelentettek.

    Az aktuális MÁK-os GYÍK szerint ez így nem jó:

    70 .Ha vállalkozó állít ki nekem számlát, milyen részletezettségűnek kell lennie?

    A számlán külön tételként kell megjelennie az anyagköltségnek és munkadíjnak!
    A vállalkozói szerződésben már részletezett felújítási munkálatokat a számlán nem fontos részletesen feltüntetnie. Az anyagköltség vagy munkadíj a számlán egy tételként összevontan nem szerepelhet.

    Ugyanakkor nekem is átment egy összevont számlám..., még ezen GYÍK frissítése előtt adtam be (akkor még nem volt benne ez a pont, és e-mailben ellentmondó információt kaptam). Ettől féltem a legjobban meg egy másik dolgoktól, aztán a végén egyikbe se kötöttek bele, viszont egy olyan dologra kaptam hiánypótlást, amire nem is számítottam.

    Ebből adódóan én nem is merek már semmilyen következtetést levonni, vélhetően az adott ügyintézőtől függ (észreveszi e, milyen kedve van, stb...), szóval nem lehet általános tanácsot adni, attól hogy nekem átment, lehet hogy másnak nem fog. A legjobb tehát ha fenti pontnak megfelelő számlát kértek, és akkor nincs miért izgulni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák