Új hozzászólás Aktív témák

  • tothbe

    addikt

    válasz axioma #86 üzenetére

    szerintem te értelmeztél félre valamit ebben a cikkben. Megfelelően elszámolható tételekkel akár OBI-s vásárlás is mehet a végére.
    De a teljes összegből valóban legalább 1,5 millió munkadíjra lesz szükséged szerződött formában elvégezve, hogy mellé téve a többi anyag számlát, vissza utaljanak valamit.
    De csináltathatsz akár 1,5 milláért egy festést leszerződve, és emellett megveszed az új konyhád 4,5 milláért és azt te magad építed be. Ellenőr tételesen megnézi majd, minden anyag beépült-e a konyhába és készen van-e a festés.Ha mindkettő ok, akkor megfeleltél.

    Persze ha nem ok, akkor visszakérhetik amit nem találtak. Illetve ez még nem lett kihirdetve, hogy ilyenkor a teljes támogatást visszakérik vagy csak azt a részét, bár ez utóbbi a reálisabb, csalni is ezzel tudnak (és fognak is) majd sokan, hiszen nem fognak tudni mindenkit ellenőrizni, illetve ha mégis akkor max egy keveset visszafizet, de a többit így is megkapta. Például van 200 ezer Ft munkadíjas számlám meg 4,5 anyagos. Igy csak 400ezret kapnék vissza. A maradék melót nem elvégeztetem, hanem haver ad számlát 1.3 milliós munkáról. Így megkapom a full támogatást és ha ellenőriznek max visszafizetem az 1.3-at. Akkor is 1.7 maradt. Ugyanezt anyag oldalon még könnyebb eljátszani (Megveszem, hogy meglegyen a keret, majd akár újként eladom. Ha ellenőriznek, akkor azt a tételt visszafizetem.).
    Szóval lehetnek okosságok és a magyar embereket ismerve meg is fogják találni majd őket.

    By(e) Tothbe

Új hozzászólás Aktív témák