Új hozzászólás Aktív témák

  • Bordoi

    őstag

    válasz nyávogi #1971 üzenetére

    Az ösztönök ellen nem lehet nevelni, dehogynem és igen sikeresen, csak sok törődéssel és szerettel .
    Olyan Mastino napoletano kennelben jártam ahol a gazdi a mázsás kant, egyetlen halk mondattal hívta le a szukáról a fedezés elején .
    Aztán pedig olyan Bordeaux-i '' tenyésztőnél '' is jártam, aki kijelentette, hogy az összes szukáját császároztatja, mert így neki kényelmesebb .
    Természetesen kirívó esetekben szükséges lehet az ivartalanítás, én csak az általánosítással nem értek egyet .
    Viszont azzal sem értek egyet, hogy csak azért, hogy a gazdinak könyebb és nyugodtabb élete legyen, ivartalanítsuk az állatot .
    Az állatok nem tehetnek semmiről, arról sem, hogy a gazdi nem ér rá vele foglalkozni .
    Az állattartás szerintem nagyon nehéz és sok lemondással járó feladat, de megéri .
    Azzal sem, hogy nem lehet 2 szukát együtt tartani .
    Dehogynem lehet. sőt akár többet is . Viszont itt is lehet olyan egyed, aki nem alkalmas az együtt tartásra, de ettől még nem szabad olyan tanácsot adni senkinek, hogy 2 szukát nem lehet . Két kant már sokkal nehezebb, nekem még soha nem skerült, bár már láttam erre is sok szép példát . Attól még, hogy az én kanjaim nem tolerálják egymást, nem jelenti azt, hogy a kanok nem tarthatóak egymással .
    Viszont az én kutyáimmal is sántít az a megálapítás, miszerint azért nem szökdösnek, mert ott a 2 szuka is .
    Egy szuka évente jó esetben 2x tüzel, eszerint a kan megelégszik ezzel és nem akarja a falu összes más időben tüzelő szukáját megkeresni ? Az év nagyobbik részében nem dolgoznak náluk a hormonok ?
    Nos ez aligha hihető .
    Egyébként teljesen mindegy, senkit nem akarok meggyőzni semmiről, csak a véleményemet mondtam el .

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Új hozzászólás Aktív témák