Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xabolcs

    őstag

    Sziasztok!

    Vettem egy ICY BOX IB-3740-C31 kulso hazat: 4 lemez, JBOD, USB Type-C csatlakozas, ViaLabs VL820 es VL715 chipset.

    Ez eddig szep es jo, de egy atalakitoval USB 3.0-val tesztelve igencsak kiabrandito teljesitmenyt tud felmutatni.

    A parhuzamos muveleteket teszteltem es azt vettem eszre, hogy egyenletesen szetoszlik a sebesseg. :F
    Ket laptopvinyoval es egy regebbi illetve egy ujabb SSD-vel teszteltem az olvasast.

    Az SSD-k kulon-kulon hoztak a 200~210 MB/s sebesseget.
    Ha egyszerre inditottam az olvassasi tesztet, akkor lelassultak 120~135 MB/s-re.

    Ha ezek melle elinditottam (az egyebkent ~100 MB/s olvasasi sebesseget tudo) laptopvinyo olvasasi tesztjet, akkor mindharom teszt sebessege 90~95 MB/s-re esik vissza.

    Ha elinditom negyediknek a masodik laptopvinyot is, akkor 70~75 MB/s lesz mindegyik lemez olvasasi sebessege.

    Ez vajon egyedi eset, vagy az USB 3-as JBOD megoldasok mindegyike ilyen?

    Akinek van tobblemezes megoldasa es lehetosege, az lenne szives letesztelni ezt a fajta konkurrens hozzaferest mind olvasasban mind irasban? :R

    [ Szerkesztve ]

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

  • xabolcs

    őstag

    válasz King Unique #5135 üzenetére

    Igen, olvastam azt a leirast, de nem talaltam teljes mertekben kielegitonek. :B Valoszinuleg privat lesz belole, igen.

    A savszelessegel meg pont az a bajom, hogy a szamaimbol 270~290 MB/s atviteli sebesseg jon ki, ami boven elmarad az USB 3.0 tetejetol (hat meg az USB Type C-tol ;])

    Azzal, hogy a 4 lemez atviteli sebessege X / 4, azzal kevesbe van bajom, minthogy azzal, hogy X << 450 MB/s

    Persze majd csinalok USB-C-n keresztul is tesztet, de az tulzottan nem fog erdekelni, mert a cel rendszer csak USB 3.0-t tud majd, sot: halozati tarhely lesz, igy eleg az 1Gbps-t megugrania ;) .

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

  • xabolcs

    őstag

    válasz kokokka #5498 üzenetére

    A gyarto felhasznaloi utmutatoja alapjan azt irja, hogy nyisd meg a lemezkezelot (diskmgmt.msc), ha nem latod elsore a lemezt.

    Az emlitett felhasznaloi utmutatoban talalhato kepek alapjan nagyon tartok attol, hogy ez a dokkolo egyszerre csak egy lemezt tud kezelni. :(

    A klonozas funkcio kepein kulon kiemelik, hogy ne csatlakoztasd szamitogephez, illetve a termek oldalan (meg a GYIK-ban sem) nem talaltam semmi arra utalo informaciot, hogy lehet ket lemezzel hasznalni.
    Pedig ha tudna, akkor biztosan eldicsekedne vele a gyarto, mindenutt, ahol csak tud! :U

    Szerk:
    Ja, hogy a medialejatszo nem latja? Az talan meg akkor sem latja, ha az asztali op.rendszerek latnak. ;]

    [ Szerkesztve ]

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

  • xabolcs

    őstag

    válasz VVoid #5552 üzenetére

    :K

    En is RaidSonic hazakkal kezdtem, leginkabb az e-sata-s tamogatas (meg persze a 4 lemezes mivoltuk) miatt.

    De aztan en is annal az Akitional kotottem ki, aminel te.
    Egy kicsit sajnalom, hogy az USB-C-s csatlakozas szinte csak disznek van, mert csak RAID 0 olvasasban kepes atlepni az USB 3-as sebesseget. :U

    Emiatt inkabb JBOD-ban, OS szintu RAID10-zel (far 2 layout) hasznalom. (... hasznalnam, ha stabil lenne az adott kernellel a BTRFS :B ), igy legalabb a SMART adatokat ki tudom olvasni.

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Új hozzászólás Aktív témák