Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemtommi

    senior tag

    válasz >Borisz< #57 üzenetére

    Ez nálam akkor szokott előfordulni, amikor nem kap elég áramot az USB portról a HDD.
    (Sajnos ez környezetemben kb. minden 4. géppel előfordul)
    Ha hallasz egy kattogó hangot is a rack felől, akkor biztosan ez a probléma.
    Ha ehhez is szétszedhető Y USB kábelt adtak, használd mindkét csatlakozót, de ha tudod, ne egymás melletti USB portokat használj (ha van hátsó panelen 2db 2-es portod, használj mindkettőböl 1-1-et).

  • s_akos82

    tag

    válasz >Borisz< #57 üzenetére

    Sziasztok!

    Én is hasonló problémába ütköztem, mint >Borisz< kolléga:
    DTK - G811U 2,5''-os rack-ben időzik nálam egy Samsung MP0603H (5400RPM 8Mb cache). Általában minden szép és jó, DE: ha írni próbálok rá, akkor az esetek 90%-ában minden OK., viszont néha megbolondul, és a Total Conmmander kiírja, hogy megtelt a lemez... (hely lenne bőven), ezzel egyidőben megjelenik egy Xp-s buborék a tálcán valami hasonló szöveggel: ''... a késleltetett írás nem sikerült, az adatok elvesztek, a hibát vsz. hardver, v. hálózati kapcsolat hibája okozta''. Mi a fene lehet ez?
    A rackhez adtak 2 kábelt, egy sima USB - miniUSB adatkábelt, és egy tápkábelt aminek a gép felöli vége sima USB, és két felé ágazik: egy rövid (5-6 cm-es) normál USB aljzatra, és egy másikra hosszabbra, ami ugye a rack felé viszi az áramot. Mire jó ez a rövid leágazás? Mindkét kábelt használom, mivel csak az adatkábel sajnos kevés, hogy elindítsa a vinyót (csak kattog, de el nem indul).
    Ráadásul nemrég egy haver gépéről próbáltam menteni vele, és semmit nem tudtunk írni rá, szinte azonnal elszállt a fenti hibaüzenettel :(! Mi lehet a gond? Próbáltuk úgy is, hogy a tápkábelt a gép hátsó részén kötöttük be, az adatot pedig elöl, de ez sem segített... :O !
    Ja, és olvasás közbe soha semmi gond nincs vele...

    Plz., aki tudja a megoldást segítsen!
    Köszi előre is!
    Ákos

Új hozzászólás Aktív témák