Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    válasz Yany #4042 üzenetére

    Halihó,

    A minap írtam egy általános érdeklődő levelet, de valószínűleg túl általános voltam, mert nem igazán méltattatok válaszra.

    Leegyszerűsíteném egy kérdésre:

    Egy sima 120 radiátoros kompakt vízhűtés hatékonyságban fel tudja venni a versenyt egy csúcs léghűtővel? (ThermalRight, Noctua és hasonló gyártók supercoolereire gondolok)

    Zaj, Hűtési hatékonyság és ár szempontjából is érdekelne a kérdés.

    Az az igazság, hogy rákerestem már a neten a válaszra, de vagy elavult, vagy felületes, vagy csak egy-egy típusra koncentráló cikkekre bukkantam, semmi alapos, XbitLabs minőségű tesztnek nem akadtam nyomára.

    Ha valaki még olvassa a hsz-emet: nekem olyan aggályaim vannak, amik megkérdőjelezik a kompakt vízhűtők létjogosultságát hatékonysági szempontból, de simán lehet, hogy ma már nem jogosak:
    1. Házat / vrm modulokat kell hűteni így is úgy is, tehát teljesen nem lesz zajmentes
    2. Egy 120-as radi jellemzően kisebb felülettel rendelkezik hőt cserélni, mint egy 140-150-es csúcs léghűtő.
    3. A léghűtésben alkalmazott halmazállapotváltozás tovább javítja a hűtőközeg hőszállítási hatékonyságát (ugyebár a heatpipe-ban párolgás/lecsapódás is szerepet vállal, nem csak a közeg áramlása)

    Korábbi tesztek kb. azzal a konklúzióval zártak, hogy a kompakt vízhűtők vagy jóval drágábbak voltak, vagy rosszabbul hűtőttek a supercoolereknél, de mára ez simán megváltozhatott. Ti vagytok a leginkább képben, így titeket kérdezlek. ;)

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák