Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz brazos #24409 üzenetére

    Szia,

    köszi a kimerítő választ!

    "Amit nem értek, ha mini pc-t csináltál, az Intel-Celeron-N3150 processzorból kiindulva, az valamilyen mini itx-es alaplap lehet azon meg eleve van beépített hangrész, lásd példának egy Asrock mini itx-es alaplapot, ahol ugye a processzor eleve az alaplapra van beépítve, és van az alaplapra integrálva egy Realtek ALC892k7.1 CH HD Audio rész, ami alapesetben a Rear Panelen lévő HD Audio Jacks: Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphone kombináción adja ki a többcsatornás jelet, illetve van azon a hátfali kivezetés részen még egy 1 x Optical SPDIF Out Port is, amivel egy erősítőre vihető át a hang."

    Pontosan ez az alaplapom van és persze léteznek rajta az általad említett kimenetek, csakhogy SPDIF kilőve, mivel a tv hangja azon van a hangfalba vezetve (sima tv műsorhoz),a jack kimenetet meg gyengébbnek gondoltam a hdmi-nél (belegondolva, sztereó hangnál tényleg nem kéne difinek lenni, valamiért mégis egyértelműen halkabb és sztem a dinamika is kevesebb rajta) - ezért gondoltam a hdmi-re.

    "Alapesetben azt kéne tisztázni, hogy azon a htpc cuccon a Kodit futtató oprendszer milyen hangbeállítás mellett üzemel."

    Alapesetben (ha ez a kérdés) erre volt állítva:

    Közben már elkezdett scrollozódni a felirat, a HDMI az elején nem teljesen látszik, illetve alulról még lemaradt egy wasapi kezdetű ugyanilyen HDMI Pana opció is.

    "Továbbá a Kodi-ban a hangrendszer kiválasztásánál mi, és milyen néven szerepel az integrált hangrész, vagy egyáltalán mi szerepel ott mert a Kodi-ban a Panasonic névnek egyáltalán nem kéne, hogy ott legyen, lévén a Kodi az őt futtató rendszer hangrészét használja, tehát az az elsődleges hangrész, annak kell ott a kodi-ban szerepelnie valamilyen néven."

    Ez is kiderül a fenti képről ha jól értem a kérdést.

    "Az, hogy Te a hangot és a képet hdmi-n viszed át-i, az egy dolog, és hiába van azon a Microlab-on hdmi ki és bemenet, célszerűbb lenne az alaplapodról kivezetett hdmi-t rögtön a tv-de vinni, és a tv-ből visszavinni az audió jelet az erősítős sztereó hangfalra"

    Annyiból nem célszerű, h ha pl online rádiót vagy zenét hallgatok a Kodiról, akkor feleslegesen kéne bekapcsolva lenni a tv-nek.

    "Hiába van azon a Microlab-on két hdmi csatoló, azon is eleve csak sztereót fogsz kapni a hangfaladon."

    Nyilván, viszont vmiért a hdmi mégis jobban szól.

    "A Kodi-ban meg a htpc-d alaplapjára integrált hangrészt kell kiválasztani alapvető hangeszköznek.(lévén a kodi azt fogja használni a hang megszólaltatására)"

    A vége lehet, h ez lesz, de fentiek miatt sokkal szimpatikusabb a hdmi, igazából csak az kellene, hogy ez a fránya minipc akkor is kiküldje a hangot hdmi-re, ha nem érzékel rajta eszközt. (Ebből a szempontból a Microlab sajnos láthatatlan a számára)

    Egyébként ami érdekes, h ma reggelre a hdmi hangeszköz konkrétan eltűnt a rendszerből, de még érdekesebb, h akkor sem jött vissza amikor bekapcsoltam a tv-t (pedig nem ment le sleepbe a gép), végül csak a restart segített. Éjjel még kicsit kutakodtam és találtam 2 olyan programot is ami elvileg pont arra hivatott, h a hdmi hangeszközt életben tartsa, de sajnos az egyik ([link]) semmit sem csinált, a másik ([link])meg folyamatosan zúg, ergo nem használható.

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák