Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teszla_

    senior tag

    Én még anno 1998-ban egy téli estén mentem el az első gépemért. Akkor már egyáltalán nem volt nagy szám ez a gép:

    Cyrix 75Mhz proci
    32Mb EDO ram, amiből csak 16-ot ismert fel
    512Kb Trident vga (később rájöttem, hogy az alaplapon van 1 megás integrált :) )
    talán 420Mb-os vinyó, ami pár nap múlva megadta magát, és kicserélté egy 305megásra :(
    48x Cyber drive CD-rom
    SB 16 ISA hangártya

    Ennek a gépnek minden egyes eleme a mai napig meg van :D

    Aztán jött 2002, és minden megváltozott, jött az új gép:

    ECS K7S5A alaplap
    Amd Athlon XP 1600+
    256Mb SD ram 133Mhz
    Ati Radeon 8500LE 64Mb
    Maxtor 60Gb (mai napig használom)
    52x LG Cd-rom
    LG Flatron 775FT monitor

    Később ebbe vettem 256DDR memóriát, az Ati-t lecseréltem egy Geforce Ti4200-re 64megával, került bele még 256DDR, Maxtor 80Gb vinyó, meg ha jól emlékszem akkor egy LG DVD olvasó.

    2004 szeptemberében vettem bele egy Abit KV8pro alaplapot és egy Athlon64 3000+ procit. Utóbbi most is a gépem része :) Ehhez társult egy FX 5500 128Mb vidkari, mert tönkrement a Ti4200. Kapott még 2x 512Mb DDR memóriát, egy Toshiba DVD-írót, és egy Zalman procihűtőt.

    2005 novemberében jött egy MSI 6600GT.

    2006 májusában áttértem PCI-expressre, egy Abit NV8 és egy Club3D 7800GTX kíséretében.

    Múlt hónapban pedig megkínáltam a gépet egy Chieftec táppal, egy CM Stacker házzal és egy Maxtor 250Gb-os SATA vinyóval.

    Remélem nem hagytam ki semmit a felsorolásból.

    Szóval itt tartok ma :) És ki tudja, mikor kap el a gépszíj, és cserélek le ismét valamit a gépemben :DD

  • Teszla_

    senior tag

    Első saját gépem egy 75Mhz-es Cyrix processzorral felszerelt csoda volt :) Volt még benne 32Mb EDO memória, amiből csak 16-ot látott, de erre csak évekkel később jöttem rá. Ugyanúgy, mint arra, hogy volt a gépben egy 1Mb-os integrált vga (addig egy ISA-s 512Kbyte-osat használtam). A winchester 540Mb-os volt, de az pár nap után megadta magát, és egy 340Mb körülire cserélték :(
    Mivel használt gép volt, és nem is a saját korszakában vettem, ezért kaptam hozzá egy 48x-os Cyberdrive CD-romot.
    Ez az egész egy AST fekvő házban lakott, AST 14-es monitor volt hozzá, na meg AST billentyűzet, Microsoft egérrel :DD
    Az egész kóceráj meg van a mai napig, csak szétszedve.

Új hozzászólás Aktív témák