Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Első gép: C64 magnóval, úgy 83 körül. Szüleimtől kaptam, Bécsből hozták. Vagy 10 évig megvolt, úgy 90 körül szereztem hozzá floppyt, a végén már öcsém használta.
    Első PC: 92-ben egy 386 DX-40, 4 MB RAM, 80 MB HDD, 512k Realtek VGA... Részletre vettem az első 4 havi fizumat befizetve előlegként... De király volt!
    Azóta volt 486 DLC, 486 DX2-66, P100-133, Celeron 300, Celeron 366, Celeron II 566 és most egy P4 1.6A...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Gero #63 üzenetére

    Na ja...
    Álljon itt egy ismerősöm példája a gépfejlesztésre:
    Elöljáróban annyit, hogy nem teljesen korrekt a dolog, nem mindenkinek van olyan helyzeti előnye, hogy egy rugalmas kiskerben dolgozik eladóként...:)
    Naszóval. A srác egyszer beruházott egy böszme bika gépbe, gyakorlatilag mindenből megvette a legjobbat. Namármost megvette anno (a példa kedvéért) a 2 Gigás P4-et. Ahogy megjelent a 2.2-et, visszavitte és kicseréltette a cégnél (a kicserélés időpontjában aktuális árért beszámítják neki). Amikor megjelenik egy új modell, akkor még az előző csúcsmodell ára általában fenn van, ezért gyakorlatilag kis pénzért le tudja cserélni. Így éves szinten nem költ rá sokkal többet, mint aki folyamatosan cserél a középkategóriában (kivéve persze az ''első'' gép árát), és cserébe folyamatosan csúcs gépe van...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    Költségvonzat. Sokat gondolkodtam a dolgon, hiszen első hallásra igen soknak tűnik az az évi átlag 70-80K, amit a gépre szoktam költeni. De! Ez szvsz igencsak nézőpont kérdése. Szeretek játszani, heti 15-20 órát biztos hogy nyomulok. Ki lehet számolni, hogy szinte BÁRMILYEN hobbi mennyibe kerül óránként (leszámítva persze mondjuk a grundfocit, ott jobb esetben kétévente cseréled a pólót-gatyát, háromévente a csukát meg a lasztit...:D). Pl. öcsém snow-boardozik, ha évente háromszor elmegy egy-egy hosszú hétvégére, már bőven kerül neki ennyibe, én meg ezért a pénzért az év 365 napjában nyomulhatok, de ha kell melózhatok is rajta stb.
    Na persze nem minden a gép... A többi időmben ott van pl. a Prohardver Klub...:D :D :D

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák