Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz hermanyi #79397 üzenetére

    Konkrétan ha előre be kell keverjek egy kaját, akkor minimum fél kilót be szoktam keverni, amit vagy felhasználok, vagy nem.
    Carp Zoom esetén van száraz csoki-narancs 990 Ft-ért egy kiló és van ready 1490 Ft-ért 800 g. Azaz az ÉN szokásaim alapján négy pecára elhasználok (vagy nem és kidobok) 1980 Ft értékű száraz kaját és ugyanattól a gyártótól ready-t meg kb. 800-1000 g-ot. Amit 1490-1865 Ft-ért veszek meg. Tehát olcsóbban, mint amivel nekem kell küzdeni.
    Mivel emberként mi is megesszük a tartósítószereket és maximum 40-50 év után leszünk tőlük rákosok, így úgy gondolom, hogy a method módszer amúgy is kevés kaját felhasználó bevitelével nem emeljük a környezet terhelését mérhető mértékben. Nyilvánvaló, hogy a vízbe bejuttatott kaja közel sem 100%-a hasznosul tápanyagként, így inkább fontosabb az, hogy egy peca alkalmával mennyi tápanyagot juttatunk be a vízbe. Methoddal ez eleve alacsony érték, főleg ha valaki csak keresőpecát folytat. (Én igen.)
    Részemről befejeztem, ui. engem már nem valószínű, hogy meg tudtok győzni arról, hogy a ready kaják nem érik meg a pénzüket. Egész egyszerűen az én rapid pecáimnak sokkal jobban megfelelnek. Ráadásul amíg azt tapasztalom a dinnyési kikötőben vagy az intenzíven halasított tavon a beírókönyvben, hogy több halat fogok a módszeremmel mint a sporttársak, addig nehezen fogok ezen változtatni.

Új hozzászólás Aktív témák