Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hermanyi

    őstag

    válasz 4Grider #67519 üzenetére

    Preston és sok nagy márka meg 99% ban .

    Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

  • Mexbacsi

    tag

    válasz 4Grider #67519 üzenetére

    Szerintem a legtöbb gyártó ott gyártat (Nem csak horgász cuccokat értve. Plusz ugye, ami már nem kínából jön az hamisítvány :DDD ), de lehet a Nevis megszívta valamiért, mert olyan gyárban készítteti a cuccait, ahol most valami gubanc lehet(ett).
    Ahogy mondod, lehet alapanyaghiány, de van munkaerőhiány is, mert sokan nem mentek vissza dolgozni. Én is foglalkoztam importtal 6 évig, de olyan nem volt, hogy azt mondtuk nincs áru mert drága a szállítás, vám, stb. Alapból úgy voltak számolva a költségek, hogy a "vis major szerű" dolgok ne okozzanak kiesést. Rendeltünk akkor is, ha 30%-kal drágább volt minden, mert még úgyis megéri (ekkor volt a nagy világválság). Persze, most a vírus miatt tényleg szar volt a helyzet kínában úgy 3-4 hónappal ezelőtt.
    Igazából leginkább az zavar, hogy egy kínából tömegével behozott cuccon, hatalmas szorzó van árat tekintve, mire az a vásárló kezébe jut. Konkrétan szaniter dolgokkal foglalkoztam és mondjuk vettünk egy zuhanyfejet 500 Ft/db bekerülési áron (vám+szállítással), az már az áruházakban 3500-4000 Ft-ba került, mire mindenki szépen rátette a maga kis árrését. Egy kis szutyok lefolyószűrő 20-30 ft-ba kerül, az áruházakban 3-400 ft-ért árulják.
    Sorry, nem neked szól konkrétan ez amit írok, mert tisztában vagy a dolgokkal, ha ezzel foglalkozol, csak néha elég szörnyű látni, hogy a viszonylag fillérekért behozott kacatok több ezres áron kerülnek ki a magyar piacra. OBI pl 40-50%-os árréssel számol, Tesco Auchan kb 30-35%.

Új hozzászólás Aktív témák