Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • đe$|re

    senior tag

    válasz Egon #3542 üzenetére

    Sabate nyilatkozata nálam is kiverte a biztosítékot, de igazából már felesleges volt figyelni, mivel úgyis lelép.
    Erre a részre szeretnék reagálni elsősorban:
    "Ellenben a Veszprém játékosai öregszenek"

    Kapus:
    Mikler (33)
    Alilovic (32)
    Balszél:
    Manaskov (25)
    Ugalde (30)
    Balátlövő:
    Ilic (36)
    Accambray (29)
    Jamali (26 - jön vissza)
    Ligetvári (21) - kérdés mi lesz vele
    Sliskovic (26) - őt sajnálom, állítólag daganattal műtötték
    Irányító:
    Lékai (29)
    Palmarsson (27)
    Győri Matyi (20/21)
    Beállós:
    Sulic (38)
    Nilsson (27)
    Blagotinsek (23/24)
    Jobblövő:
    Laci (36)
    Tönnesen (26)
    Ancsin (27) - azt pletykálják marad
    Jobbszél:
    Marguc (27)
    Gajic (33)

    Timu és Terza pedig szintén kérdőjelesek, mivel csak védekezésben vannak használva. Bár, ha marad a SEHA, akkor szükség lesz rájuk is.

    A kényes posztokra (bal- és jobblövő) érkeznek fiatalok, fiatalabbak. A többi poszthoz jelenleg meg felesleges hozzányúlni. Chema is jóval fiatalabbra cserélve. A kérdés az lesz, hogy Vranjes, hogyan alakítja át a taktikát. Azt nyilatkozta, hogy szeretné megtartani a Veszprém erősségét/erősségeit.

    [ Szerkesztve ]

  • đe$|re

    senior tag

    válasz đe$|re #3544 üzenetére

    Közben lejárt a szerkesztés.

    A most véget ért idényben sem a korral volt elsősorbam a gond, mert az más csapatokat is érint. Hanem azzal, hogy Sabate makacs volt és nem élt a kerettel. Ligetvárit legalább védekezésben be lehetett volna építeni, de mivel Sliskovic kiesett, támadásban is lehetett volna számítani rá. Laci tehermentesítése sem sikerült újfent, pedig ott volt Ancsin és Kopljar is. (Az más kérdés, hogy állítólag Remilit kérte, de nem jött össze.)
    Több igazán fiatal talán a Kielcéhez érkezik, de ott meg belső posztokon még idősebb játékosok vannak a padon is, mint Veszprémben. A minőség lesz a kérdés inkább mindegyik nagy csapatnál.

    [ Szerkesztve ]

  • đe$|re

    senior tag

    válasz Egon #3547 üzenetére

    Nem azt írtam, hogy nem látszik meg a kor rajtuk, hanem, hogy nem a koruk volt az elsődleges probléma a csapatban.
    Sokkal többet nyomott a latba Sliskovic kiesése, Palmarsson 4 hónapos kényszer szünete, Ancsin be nem építése. Sőt, sokszor az ulibuli meccsekre is ott volt az utazók között Ilic és Laci is teljesen feleslegesen. Mindketten csapágyasra lettek hajtva. Nem lett volna mindegy, hogy 1., 2., 3. vagy 4. helyen jutnak be a SEHA F4-ba? Könnyebben lehetett volna elviselni a SEHA elbukását is, ha többet van pályán Ligetvári-Blagotinsek-Ancsin és nem az "öregek" vergődését, szenvedését nézzük (nekem annak tűnt, unnotan, kedvetlenül tudták le a meccset).

  • đe$|re

    senior tag

    válasz ruti #3546 üzenetére

    Ugyan így látom én is. Kapjon minél több lehetőséget, dobjon csak kapura nyugodtan, mégha a hatékonysága 50% alatt marad is. Az nem megoldás, hogy kihagy két lövést, egyből lekapom a pályáról, leszidom, aztán a meccs végéig el is felejtem. Vagy lerakom szélre, mint ahogy Szegeden Pastor tette sokszor. Azzal nem fog sem meccsrutint, sem önbizalmat szerezni. Pedig, ha belegondolunk, hogy Ancsin kezébe egy ágyú van elveszve és akkor ballövőbe ott van Jamali. Tökéletes példa arra, hogy a Veszprém nem tudott/akar megfelelő időt biztosítani számára, mint régen Perez esetében, kölcsönadták s láss csodát.

    Ligetvárit csak TV-ben láttam, de bátran vállalkozott, gólokat szerzett, védekezésben helytállt. Blagotinsek meg. Örültem, hogy a Veszprém szerezte meg és nem Gaber érkezett. Vranjes csiszol rajta és be is építi rendesen, akkor Nilssonnal szerintem meg is van a BL legjobb beállós párosa.

    Ilicnek, Lacinak már egyáltalán nem 50 percesn játékosnak kellene lennie, hanem 20 percesnek, esetleg 30. Szerencsére Chema már alig kapott szerepet, ettől függetlenül a 3 irányító közül ő tudta legjobban összerántani a védőket, ezáltal helyzetet teremtve a lövőknek.

    Egon:
    Nehezebbnek nehezebb lesz egyértelműen. Hiányosságokat pótolni kell, erősségeket megtartani és arra építkezni. Ez meg úgyis csak az idő haladtával derül ki, hogy Vranjes, hogyan és milyen gyorsan tudja átülteni az elképzeléseit. 1-1,5 év átmeneti időt jósolnak.

    [ Szerkesztve ]

  • đe$|re

    senior tag

    A Veszprémmel kapcsolatban

    Tavaly azt hallgathattuk, hogy na majd novemberben látható lesz a Vranjes faktor...na majd télen...na majd tavasszal.
    Még a bajnokságot is sikerült elbuknia a csapatnak. A Skjern elleni szégyent inkább hagyjuk is.

    Jó oké, felejtsük el. Várjuk az új szezont.

    Ami eddig látható pozitívum:
    - végre van kapus
    - Mackovsek gyors beilleszkedése
    - Strlek, róla eddig is tudtuk, hogy klasszis
    - Gajic terhelhetősége, őt is élmény nézni

    Ami visszont aggasztó:
    - Laci és Ilic még mindig sok lehetőséget kap
    - Blagotinsek erőltetése, védekezésben nagyon sok felesleges és buta hibát követ el, támadásban pedig sokszor nem megjátszható, Nilsson közben padozik
    - az évekkel korábban rettegett hatosfal hiánya
    - továbbra sem nagyon látható, hogy Vranjes valójában mit is szeretne játszatni a csapattal - Most akkor ez még mindig nem a törpe csapata? Mikor lesz az?

    Az szerintem nem érv, hogy Barcelonaban ki lehet kapni. Ez a Barcelona tavaly szintén a 16 között esett ki, talán minden idők leggyengébb csapatuk. Ahogy arra sem lehet alapozni mindig, hogy Árpi áll a kapuban. Az elrontott ziccereket és eladott labdák tömegét ő sem tudja a végtelenségig kiegyenlíteni.
    Jövő héten jön a Vardar. Kemény dió lesz nagyon.

    [ Szerkesztve ]

  • đe$|re

    senior tag

    válasz g0dl #3904 üzenetére

    Amikor kellett a Szeged megfordította a meccset, jók voltak.

    --------

    Tegnapi meccs:

    Le a kalappal a Vardar előtt. Behúzták a 3. meccsüket is, teljesen megérdemelten. Lelépett a fél csapat az edzővel együtt, sokan leírták őket, amire most rendesen rácáfolnak. Ettől még lehet, hogy tavaszra kipukkadnak.

    Blagotinsek?!?! Lábon simán verik, felesleges két perceket gyűjt be. De újra és újra pályára léphet. Nilsson meg padozik eközben.
    A régebben "rettegett" védekezés teljesen szétzilálva. Vajon miért erőlteti a törpe ezt a nyitott szerű valamit lábon lassú hármas védőkkel? Újra Blagotinsek. 10 méterig kilépked, naná hogy lábon simán verik.
    Mackovsek védekeztetése? Értem, hogy csere nélkül kell fent hagyni, de Celjeben sem védekezett...

    A támadás is teljesen ad-hoc módon, egyénieskedve megy. Nem nagyon vehetőek ki figurák. Ráadásul sokszor lassú és teszetosza az egész. Mahé padozik, Máté gyorsan lekapva, Nenadic meg ugyan olyan szertelen, fegyelmezetlen mint volt. Tönnesen kapura sem mer nézni.

    Vranjes tavaly arra hivatkozott, hogy az nem az ő csapata, de közben ment a hitegetés, hogy na majd ősz, na majd tél, most aztán tavasszal megmutatjuk. Nem lett ezekből semmi. Itt az új szezon és vannak akik még mindig mentegetik (az előző szezonban én is kivártam), hogy de még össze kell állniuk - mondják ezt a Vardarnak is -.
    Most akkor még mindig nem az ő csapata?!?!

    Mindezt megkoronázta a tegnapi nyilatkozatával, amiben bírózik. :W :((

  • đe$|re

    senior tag

    válasz Egon #3923 üzenetére

    Gólokkal verni, idegenben a Brestet? Na ne röhögtess. :D Már Bebeshko is nagyon összerakta őket. Cadenas mesterrel meg előrébb léphetnek.
    Nézzük, hogy veszprémi oldalról miért is volt jó meccs:
    - le merték cserélni Árpit, Mikler helytállása
    - Nilsson használata, amire Vranjes alkalmatlan volt
    - 7 a 6 elleni játék, több mint egy év alatt ezt sem sikerült alkalmazni a csapattal
    - sokkal kevesebb technikai hibát vétettek
    - nem volt "Do you understand?"
    - Laci visszarakása hármasba

    Gólokkal a Kielcet és a Vardart kellett volna verni hazai pályán...

    [ Szerkesztve ]

  • đe$|re

    senior tag

    válasz Egon #3925 üzenetére

    LOL
    Látom nem sikerült értelmezni, hogy a Brest hazai pályán igenis rágós falat. Fuss neki újra.

    Elverte őket a Kielce? A mostani szezonban biztos, hogy nem.
    A Löwentől kaptak ki idegenben.
    A Pitét és a Kristiandstadot verték hazai pályán.

    "Nem csak én vártam több gólos győzelmet: kb. az összes írott beharangozóban is ezt várta mindenki. "
    A meccs előtti nyilatkozatokban maguk a játékosok is kemény meccsre számítottak. :D Több gólos győzelmet csak azok várhattak, akik szökőévente ülnek le meccset nézni, az ellenfélellel meg tisztában sincsenek.

    "De ha több gólost nem is, győzelmet gyakorlatilag mindenki várt."
    Reménykedtek, bíztak benne az emberek, de nem kötelező elvárás volt, figyelembe véve a kialakult helyzetet.

    "Sajnos úgy tűnik, olyan edző lesz, akit nem a vezetés, hanem a játékosok választanak"
    Hogyne. :D

    "hogy volt-e bármi pozitív hatása annak, hogy elzavarták a svéd törpét."
    A maradásának semmi pozitív hozadéka nem lett volna az fix.

    [ Szerkesztve ]

  • đe$|re

    senior tag

    válasz Egon #3927 üzenetére

    1. Abban igazat adok, hogy az előző szezonjuk nem volt túl acélos.Viszont ez továbbra sem zárja ki azt amit írtam, hogy hazai pályán a Brest veszélyes. Bárkit megverhetnek, de ki is kaphatnak bárkitől. A Kielcetől tavaly idegenben valóban kikaptak, hazai pályán a nyitómeccsen viszont verték őket.
    A SEHA-ban izgalmas és végletekig kiélezett meccset játszott ellenük a Veszprém nem egyszer.

    2-3.
    Vagy talán azért nyilatkozták a játékosok amit, mert ismerték már a Brestet és tudták, hogy milyenek hazai pályán. De ezt te élből elveted. :C
    Amúgy amiket olvastam meccs előtti beharangozókat egy sem várt több gólos sikert.
    Az állításod szerint VÁRT győzelem, sokkal inkább egy remélt és bízott győzelem volt.
    Elég volt olvasni a veszprémi szurkolók véleményét is.
    Nem egy szkeptikus hang volt a győzelemmel kapcsolatban.

    4. Nyilván a játékosok döntötték el, hogy Vranjesnek mennie kell. Sőt te már tudni véled, hogy gyenge kezű edző jön. Ekkora baromságra nem lehet értelmeset írni.
    Riposztként meg Trefilovval jössz és gúnyorosan szarkazmussal fűszerezve BL döntőzöl?!?! Bravó. :C
    Áruld már, hogy milyen edző Davis, gondolom jól ismered...

    [ Szerkesztve ]

  • đe$|re

    senior tag

    válasz Egon #3929 üzenetére

    A prekoncepciód alatt gondolom Ortegara és Sabatéra is gondoltál. :)

    Ami a pletykákból lejön számomra, hogy Laci nagyon rátelepedhetett a csapatra.

    Ortegaval kapcsolatban Kálomista lenyilatkozta, hogy hülye döntést hozott, heves, szurkolói fejjel gondolkodott, amit nem lett volna szabad. Másnap azon volt, hogy rendezze a helyzetet, de ekkor már a spanyol mondta, hogy köszöni de nem. Utána jött a valódi kapkodás, aminek a végén kinevezték Sabatét, úgy hogy Vujoviccsal szóban már elvileg megegyeztek.

    Eklemovicot is még a Kálomista érában hozták vezetőnek. Akiről viszont úgy néz ki, hogy kiderült inkább saját és ismerősi zsebére dolgozott. Nem azon volt, hogy egy normális keretet állítson össze. Ennek a levét issza most a Veszprém. Ezért is menesztették Vranjessel együtt. A Vaxerencse podcastjében említették, hogy Blagotinsekért a Vardar is harcban volt és csak azért került ide, mert 4-szer akkora fizetést ajánlottak neki, mint amennyiért a macedónok vitték Moraest. Sőt, az információik szerint Sterbik jóval kevesebb fizetésért játszik, mint a korábbi évek csapatátlaga.

    Vranjes menesztése után egyől jöttek a pletykák, hogy már az utódja is megvan. Ez szerintem nem a kapkodást mutatja, hanem azt, hogy már egy ideje tervezték Vranjes menesztését. Jól marketingelte magát. Persze ettől még nem lesz kevésbé jó edző, vagy ne lehetne a jövőben újra sikeres. Ez a kaland nem vált be.
    Mindenfajta találgató cikk ami megjelent a magyar sajtóban teljesen felesleges volt, csak hát kellett a kattintás.

    Elég nagy valószínűséggel Davis lesz az edző. Elvileg 13:00-kor sajtótájékoztatót tartanak Veszprémben.

    Update:
    Davis az új edző.

    [ Szerkesztve ]

  • đe$|re

    senior tag

    Megérdemelt, végig kézben tartott győzelem a Löwen ellen.
    Pozitívumok:
    - Blagotinsek védekezése
    - Mikler
    - A csapat hozzáállása a meccshez.
    - Laci és Ilic játékperceinek leredukálása.
    - Lehet, hogy most már edző is ül a padon.

    Negatívum:
    - A védekezésen van még mit csiszolni.

    Remélhetőleg a Kristianstad elleni vereséggel elérték a mélypontot és onnan már csak felfele vezet az út.

  • đe$|re

    senior tag

    válasz Egon #3985 üzenetére

    Igen, a 3. hely a tegnapi győzelemmel elérhetőbbé vált, sőt rá is kellene menni.
    A csoport 4-5. hely az nem lenne túl barátságos. A PSG-Barca kettős helyett még egy Szeged is kedvezőbb lehet a 8 között.
    Sűrű és izgalmas a csoport. Hétvégén jöhetne egy Vardar-Kielce bukta.

    [ Szerkesztve ]

  • đe$|re

    senior tag

    Sima meccset húzott be a Veszprém. Mondhatjuk, hogy az elmúlt másfél év legösszeszedettebb játékával.
    Pozitívumok:
    - irányítóletámadás
    - emberhátrányban a gyorsabb Roli behozatala
    - Nenadic játéka
    - Árpi
    - Nilsson
    - láthatóan begyakorolt figurák
    - betonvédelem

  • đe$|re

    senior tag

    válasz g0dl #4021 üzenetére

    Mondjuk én biztos nem bíróznék 14+ eladott labdával és technikai hibák garmadájával a hátam mögött. Ezt az egész csapatra értem és nem csak Háfrára.
    Viszont le a kalappal a csajok előtt, hogy így is behúzták a meccset.

    [ Szerkesztve ]

  • đe$|re

    senior tag

    válasz g0dl #4023 üzenetére

    "Akkor azért elárulnám neked,..."
    Ilyenről szó sem volt. Arról volt, hogy a tonnányi elkövetett technikai hiba után az egy góllal megynert meccset ne a bíróra fogják.

    "Láttuk.."
    Ez a rész sem változtat az elkövetett hibákon vagy azon, hogy nem fújták be.

    Amúgy az is elég érdekes volt, hogy Rasmussen 7 a 6 ellenit kért, Kovacsics meg benyögte, hogy nem...

    Hozhatnám a Veszprémet példának. Az előző szezonos Skjern elleni bukta hazai meccsénél elég sok bírózó kommentet olvastam, az elsőre még reagáltam...
    De olvastam jó pár bírózó kommentet az idei Löwen és Vardar elleni hazai buktánál is...

    Lényeg, hogy nyertek. Ezt nem változtatja meg már semmi. :R

    [ Szerkesztve ]

  • đe$|re

    senior tag

    Székely Márton a Veszprém új kapusa

    A jelengi helyzetben, jobb döntést nem lehetett hozni. Székely mondhatni egész stabilan védett az elmúlt egy évben. Verték meg már a Szegedet és a Veszprémet is a védéseinek köszönhetően.

    Megelőzve vitás helyzetek kialakulását:
    - Wolf->Kielce
    - Appelgren hosszabbított
    - Landin szerződésének vége is messze
    - Marci, magyar és nem kellett kivásárolni.
    - pletykálnak egy harmadik kapusról aki külföldi
    - Mikler valóban jól védett az elmúlt 2-3 hónapban, előtte viszont 2-3 évig sehol nem volt

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák