Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Orlin #504 üzenetére

    5 - 8 - 12 literes bográcsban gondolkozz, a 8 literesben 10 főre is megvan egy jó gulyásleves :K neked ha kicsi a család és néha néha jönnek vendégek akkor a 8 literes ideállás választás.
    Persze ha jól főzöl akkor annak gyorsan híremegy és majd jönnek többen, akkor vehetsz majd egy nagyobb bográcsot :DDD
    Általában három fajta bogrács van ami mindenre jó. Zománcozott az egy kicsit kényesebb mert figyelni kell rá nehogy odakoppintsuk valaminek. Öntvénybogrács na az már önmagában izmos darab, csontos alapú nem igazán kavargatós pörköltekhez ideális (őz birka vaddisznó) persze megfő benne minden, csak arra kell odafigyelni a nagy hőtartás miatt, hogy ha már levettük a tűzről akkor is képes odakapni az aljára az étel. Natúr vaslemez bogrács, én ezt szeretem a legjobban 30 éve szinte csak ilyenben főzök, könnyű takarítani örök darab ;)
    A rozsdamentes fényes bogács az a bográcsozás szégyene azt felejtesd el, annyi erővel bent a konyhában a gázon is megfőzheted az ételt. Vannak még szűkített szájú réz, zománcozott bográcsok, de azok már inkább hal vagy kimondottan leves főzésre valóak.
    Bogrács állvány a klasszikus 3 lábú a közismert, általában szögvasból gátervasból vagy a "fannok" csavart gátervasból készítik maguknak, a tetején egy acélkarikával összefogatva. Elég sok üzletben kaphatóak, persze az anyagár négy ötszöröséért :D Szerintem próbáld magad elkészíteni az állványt ha tudod és az olyan lesz ami neked kényelmes ;) Az 1 méteres amiről beszéltél, az már felejtős eleve, mivel ha szét nyitod a lábait akkor már csak 80 centi, plusz még a lánc és a bogrács fűl, akkor más a tűz nem is fér el alatta :N
    8 - 12 literes bográcsnak egy akasztófa formájú állvány is megfelel és ott nincsen útba semmi ráadásul könnyedén forgatható, én is ilyet használok. Nagyon könnyű elkészíteni, fél colos csőből és egy nagyobb amit leversz a földbe 50 centi mélyre, bár én anno a talpat bebetonoztam a tűzrakó építésénél, de van egy leszúrhatósom is vészesetre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák