Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz trialboj #95489 üzenetére

    Van abban valami amit mondasz. Mióta voltam az Alpokban kétszer is bringázni meg még pár szép helyen már valahogy én se nézek úgy az itthoni tájakra. Még egy Kékes se tud igazán feltüzelni, igazából folymaatosan visszavágyom a nagy hegyekbe. :U
    Vannak itthon is szép helyek de azok ott kint olyanok mintha valami más világba csöppenne az ember.

    Més que un club!

  • zoo8800

    veterán

    válasz trialboj #95489 üzenetére

    Nem szeretnék negatív lenni, de én attól félek hogy ha csak 1 fele ilyen érdekes szép kalandos túrára elutaznék, utána egyáltalán nem tudnám értékelni azokat a helyeket ahol nekem napi v heti szinten esélyem van tekerni.

    Nézd, én pár hete az Isonzó partján traileztem, aztán 2 hét múlva a Börzsönyben, a Vasfazék-patak mellett egyáltalán nem éreztem azt, hogy az az ösvény nulla lenne az Isonzóhoz képest, pedig ugye sokkal jobb volt az előbbi...
    Minden jó helynek megvan a maga varázsa :)

    rip and tear, until it is done

  • varsam

    őstag

    válasz trialboj #95489 üzenetére

    Lehet van benne valami. Remélem nem így lesz, de az biztos hogy más és visszavágyik az ember.
    Azért mert voltam már a görög és hotvát tengerparton párszor, attól még jó lemenni a Balcsira is, szóval... :)
    A képek Samsung S8-cal lettek készítve.

    (#95491) Örni
    Pontosan még nem számoltam ki a végét, de szerintem 2-250e körül volt összesen, szóval ~100-125e/fő.
    Ami fix ugye a szállás és utazás, a többi rajtad múlik.
    Szállás volt kb 90e a két hely együtt 7 éjszakára, bookingon foglalt apartmanok (vigyázni, mert a takarítás költségei egyes helyeken magasak lehetnek, ami apróbetűs részben van feltűntetve)
    Utazás Pestről nézve kb 1500km-t mentünk, a benzin kb annyi mint itt a többi fogyasztás függő. 9 literrel számolva +10€ autópályadíj ~50e. Ha csak egy helyre mész, akkor is bőven van látnivaló szerintem, úgy lehet kevesebb.
    Biztosítás 1 hétre két főre 10e
    Étterembe nem mentünk, mindig magunk csináltunk kaját - szendvicsek, rántotta, lecsó, pizza, rántott hús stb.. - , Hoferben (Aldi) vásároltunk ami ugyanannyiba kerül mint Magyarországon.
    Ami drágább kint, azok a belépők. Hochalpenstrasse 35€ autóval, mi felmentünk a Kitzsteinhorn-ra is, oda 80€ volt kettőnknek ami kicsit húzósabb, de tiszta időben brutál szép lehet (sajnos nekünk felhős volt, de így is megérte).
    Bringabérlés 29€ /bringa fél napra (déltől 6-ig)
    Kb így alakultak a költségek.

    Ami viszont fura volt, hogy Zell am See-ben rengeteg arab van. Nem menekültek, hanem túristák. Kultúráltak, nem volt velük gond, de sokan voltak, nem vagyok szokva hozzájuk. Mind S Klasse, 5-ös, 7es bömös illetve VW Transporter és Mervi Vito-val jártak családostul, szóval jómóduak. A tulajunkat megkérdezve állítólag azért jönnek, mert ez a hely kb olyan nekik mint a paradicsom (sok zöld, hegyek és víz), bár egész Ausztrai ilyen, mégis csak ide jönnek. Na mindegy, szerencsére csak a mainstream helyeken voltak illetve vásároltak ezerrel.

    (#95492) Hasaggymeg
    Persze, Magyarországon is vannak szép helyek, hajjajj, bőven lehet itt is tekerni és élvezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Pttypang

    veterán

    válasz trialboj #95489 üzenetére

    Én majd erre váltok, ha esedékes lesz, de még nem próbáltam kvázi normális pedált, csak nekem ezt ajánlották. A dizájn nekem annyira nem szempont, talán a tüskék szervizelhetősége inkább.

    Everybody lies.

Új hozzászólás Aktív témák