Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tothgera30

    Ármester

    válasz ShiTmano #87516 üzenetére

    Lehetséges, persze én csak versenyzőknél láttam hogy fordult már le, ettől függetlenül ők felnin végigtolják, ha már a táv végén járnak.

    Latexet pumpálni? Tubit többször kell. De persze, ez csak az én véleményem, a jobbak még akkor kezdtek használni tubeless-t amikor megjelent, aztán 10 éve már el is felejtették hogy létezett.

    [ Szerkesztve ]

    "A pokol nem hely, hanem állapot"

  • Strezi

    őstag

    válasz ShiTmano #87516 üzenetére

    Úgy is van! Túbeless egyértelműen :K

    Tizenketten mentünk hat napot igen köves zúzós terepeken, sok helyen tüskés bozótban meg tűpárna növényekkel szegélyezett ösvényeken, nulla defekttel. Első napon pumpáltam, aztán többet nem kellett vele foglalkozni... Persze volt náltm egy pár ultralite belső meg pumpa, de nem kelllett.

    Ugyanakkor, előző hetekben nem sokat használtan a bringát, ezért (utólag mérve) egy bár alattig ment le a nyomás. Így is mentem vele, fel sem tűnt. Ami furcsa volt, hogy kanyarokban furcsán bemozdult a hátulja, de aztán betapadt. Na, ennyi volt az emlegetett lefordulás!!! Azaz, széles, peremes felnivel és hozzávaló gumival még ilyen extrém alacsony nyomás mellett sem fordult le a gumi a 95 kilóm alatt!

    Ahogy most látom, a tubeless egyetlen ellensége az egyhelyben állás, amikor nem forog körbe és zár a folyadék benne. Nekem is azért csökkent a nyomás a túra előtt, alatta pedig semmit.

    Szokás szerint, csak tények tapasztalatok, nem ideologizálok meg hallottam hogy valakinek ... stb. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Új hozzászólás Aktív témák