Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Tothgera30 #79841 üzenetére

    Papírforma szerint nem lesz az,valóságban meg szólok ha ki kellett dobnom...mert én gondos (vagy túlzó,fanatikus,ahogy tetszik) karbantartási módszereimmel általában a papírformák borításából űzök sportot. ;) A szerelő,miután elámult külső állapotán,azt mondta belül is olyan volt mint kívűl.
    Amúgy van (ebben az országban,a világon :F ) egy hivatalos szervizben történő kötelező karbantartási fétis,mely meggyőződésem,hogy üzleti sugallatú és szerintem leginkább pl.az un. tervezett elévüléshez hasonlítható.Eléggé órabuzi vagyok,így egy időben abban a témakörben is írogattam és folyton győzködtek,hogy órámat (Citizen Eco-Drive) évente,2 évente már nem is tudom,szervizbe kell vinni rendszeresen mert ha nem elfárad a tömítés,beázik bla-bla.Azok fényenergiával működnek,tehát szét nem kell szedni őket kábé soha,amit a komoly órások tanácsai ellenére én be is tartottam.Az óra immár apósom tulajdona és vízálló,pontos most már 16 (igen,tizenhat!) éve mely során túlzás nélkül kizárólag éjjel volt levéve kezemről.Fürdött a Fekete Tengertől a Maroson át a Tiszában és Dunában is,naponta meg szappannal mostam ne gyűljön a kosz fémszíjába.Van egy bringaszerelő kollégám aki figyelmeztetett vigyázzak a hibátlanul működő teló szétszedetésével,mert meglehet nem lesz többé soha olyan amilyen volt,a K2 szervizében pedig mikor 8500km/1 év 80-20% os aszfalt/terep használat után véleményt kértem azt mondták még egy szezont elmegy,majd csak utána vigyem.Ezért is vergődtem át a városon és vittem a legjobbnak vélt Manitousokhoz. Igyexem eligazodni és megtalálni az optimumot a fölösleges pénzkidobás és a hanyag karbantartás között,és eddig műxik.

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák