Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dokee78

    félisten

    válasz Hasaggymeg #53077 üzenetére

    Sajnos nem ez a Grand Canyon,hanem ez.

    Csepel és Neuzer is tetszik,bár inkább a Csepel a teló miatt.
    Csepel gondolom terepre is jobb.
    Váltó,fékek,váz erősebbek rajta?

    Bár,mint írtam főleg munkába kell,de néha néha azért kis erei út is lenne.
    50-55 k,ha viszont van jó összteleszkópos,akkor talán nagyon max 60 k.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Hasaggymeg #53077 üzenetére

    A visszaút csillapítás a legtöbb villánál több fokozatba állítható, az olcsóbb RS villákon sajnos csak 2 állású, ami szerintem nem túl szerencsés. Én általában a visszaút csillapítást középre állítom, a villán is és a tagon is. A visszaút az testsúly függvénye is, meg terepviszonyok. Átlagos testsúlyú embereknél általában elegendő a közepes beállítás, nagyobb testsúlynál, és igazán durva használatnál szokták feljebb állítani.

    Zebu: Nem ugyan az, persze lehetnek átfedések, amikor nem teljesen egyértelmű egy bringánál, de sok esetben jól elkülöníthető a két kategória. Az All mountain a mtb-nak egy olyan kategóriája ami az igazi aranyközépút a lejtőzés és túrázás, hegyre feltekerés között, tehát tulajdonképpen ez a kategória a legalkalmasabb a kompromisszumok nélküli, élmény bringázásra, egy olyan kategória ami a szinte mindenhova jó. Az Enduro már a lejtőzés irányába tolódik el, lefelé még agresszívebb mint az AM, de felfelé már kevésbé jól tekerhető. Tényleges adatokban az eltérés általában a következő: AM általában 140mm rugóúttal rendelkezik, a villák 32mm-es becsúszókkal rendelkeznek és a fejcsőszög 67 fok körüli. Az Enduró általában 160mm rugóúttal rendelkezik, a villák 34-36mm-es becsúszókkal rendelkeznek, fejcsőszöge laposabb, 65-66 fok körüli.
    Persze ha egy 140mm-es AM gépbe beleteszel egy Enduro villát, ami még elfogadható lépés, akkor már átmenet lesz az AM és Enduro között, mivel a fejcsőszög módosul és a nagyobb becsúszó miatt az irányítás is merevebb, határozottabb lesz. Egyébként Magyar terepviszonyok mellett az AM ami a legjobban használható, az Enduro-hoz nem elég sok a lefelé csapatós rész.

    dokee78: Hú, hát ezt nagyon gyorsan felejtsd el ha jót akarsz magadnak, merev váz merev villa az értelmes választás ebben az árkategóriában.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák