Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz TayRol #48188 üzenetére

    Valóban jó kis bringa, nagyon könnyű, elég jó felszereltséggel és szép visszafogott a stílusa.

    krx21: Én biztos, hogy nem invesztálnék nagyobb összegeket egy 26"-os bringába, tetszik nem tetszik, de mtb kategóriába kivégezték. Jobban jársz egy nagyobb kerekűvel. Én eladnám és inkább összetenném a pénzt és vennék egy olyat ami megfelel az elvárásaidnak és a felhasználási területnek.
    A kellys wandal vázhoz nem volt szerencsém, de így elnézve nem egy nagy kaland. Nyilván nem egy gagyi kategória, de nem olyan nagy szám, hogy ezt érdemes legyen komolyabban tuningolni.
    A postásbicikli kategóriát nem értem. :) 27,5" egy nagyon jó méret, érzed kicsit, hogy nagyobb a kerék, de még minden fürgesége megmarad. A 29"-is nagyon jó, de jó váz geometria kell hozzá, hogy fürge maradjon. Iszonyat stabilitást tud adni ez a nagy kerék. Hidd el, nem hülyeség.
    Az én véleményem az, hogy a 27,5"-nek a 140mm-es All mountain fully kategóriától van értelme. Ez alatt meg a 29" az ésszerűbb választás.

    szacsee: Ha merev vázast szeretnél, akkor én a 29"-et javaslom. Mint fentebb írtam, fullyban 140mm-től ajánlanám a 27,5"-ös méretet. Illetve akkor ha valaki nagyon alacsony, de a 178 centihez simán jó a 29", én is épp ilyen magas vagyok, kb ennyi a belső lábhosszom is mint neked, M-es (47cm-es) vázat használok, kiváló.
    Fully nem csak kényelmesebb hanem terepen lefelé nagyobb stabilitást ad, ezáltal nagyobb tempóval tudsz lefelé jönni. Nem az a lényeg, hogy mennyit mész vele, hanem amikor mész vele azt milyen stílusban teszed. Hétköznapi túrázós xc szintű felhasználáshoz nem fontos a fully, jól elleszel egy merev 29"-el. Ha csapatósabban szeretnél menni akkor már elgondolkozhatsz rajta. Persze mindenképpen a fully lesz a kényelmesebb és az fog nagyobb biztonság érzetet adni, attól függ mekkora rugóúttal veszed, 120-140mm között már elég jó mindenes bringának.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák