Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • belaazallat

    addikt

    válasz Runner_fxr #38814 üzenetére

    Nem értem.

    Van egy 9 kilós bringa, vagyok én 125 kg, rápakolok 3kg-nyi cuccot a bringára(pót belső, kulacs, víz, szerszámok, pumpa) ez együttesen 137kg,
    Te módszereddel: van egy 9kg-os bringa, 125kg-os bringázó, 3kg a hátizsákban szerintem ez is 137 kg.

    Azt nem értem, hogy mind két módszerrel 137kg-ot kell megmozdítani, nem ugyan annyi energiába kerül? Ezért kérdezem, hogy nem mindegy, hogy hátizsákban, vagy a bringán vannak-e a cuccok?

    Szerk: Asszem megvan, más felhasználási célterületre gondolunk szerintem, Terepen tényleg nem mindegy, hogy hova kerül a tömegközéppont. Én sima aszfaltra gondoltam, ahol csak megindítom a gépet.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

  • hegyimorc

    senior tag

    válasz Runner_fxr #38814 üzenetére

    "nagyon nem mindegy hol van a plusz suly. Ha igy lenne szerinted miert adnak emberek sok szaz ezret konnyu alkatreszekert?"

    Ha sokszázerezért könnyű alkatrészeket vesz az ember, akkor nem egyik helyről a másikra teszi a súlyt, hanem csökkenti. Ezzel szemben ha a bringán+bringáson pakolászod ide-oda, akkor azt mindenképp cipeled.

    Amit szinte mindig vinnem kell, az nálam a bringára kerül. Pl a legkönnyebb bringámon is van egy nagyon pici nyeregtáska, amiben van egy pótgumi, egy kicsi tip-top doboz és egy pár gumileszedő. Semmivel sem lenne jobb, ha ezt a hátizsákba tenném (ami amúgy szintén szinte mindig van rajtam, tehát akár abban is vihetném, de nekem kényelmesebb ha több felé oszlik a cipelt súly)

    Sőt, egy bizonyos méret/súly fölött a hátizsák már elég kellemetlen, mert hiába derék és mellpánt, a tömege miatt önálló életet él és a gyors karanyokban, ugratókon menne tovább az addigi pályán, úgyhogy még ellene is küzdeni kell.

    Ezért én inkább egyenletesen próbálom elosztani a súlyt. Amíg elég két kulacs, addig a vázon vannak, amikor már kevés, akkor jön a hátizsákban a víztartály és abban is van víz, de ott tényleg csak annyi amennyi nagyon kell. (3L-es Osprey vizestasim van, de teletöltve még sosem cipeltem)

    Erről jut eszembe, az sem mindegy, hogy a víz hogyan van a tartályban. Érdemes kiszívni belőle a levegőt, különben még a táskán beül is nagyon lötyög és akkor igazán tud rángatni.

    ps: Több bringám is van ráadásul télen leadtam (eddig) csaknem 15 kilót, úgyhogy most elég közeli tapasztalataim vannak azzal kapcsolatban, hogy mit jelent a bringán és magamon pár kilo plusz-minusz :)
    Azzal teljesen egyetértek, hogy pár kiló a bringa súlyán nagyon érezhető, de azért a többi is fontos.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Új hozzászólás Aktív témák