Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz Speedy007 #235182 üzenetére

    akkor számold úgy, hogy egy 15 éves bicajon minden 15 éves. van, ami kopó-forgó, és benne van, és van, ami nem. na az is 15 éves. markolat, kormány, középtengely/monoblokk, hajtókar, csapágyak, félkarok, váltókarok, váltók, kormánycsapágy, kerékagy, küllők, felni stb. ezeket nem cseréled, amíg működnek, de ennyi idő alatt már számíthatsz rá, hogy pl. a váltóban fáradt a rugó. jó esetben gyakrabban fogod állítgatni, rossz esetben buksz egy, még rosszabb esetben több fokozatot. ha javítani akarod, akkor egy 15+ éves konstrukcióhoz kell keresned alkatrészt. nem tudom, lehet, hogy halomban áll, és úgy dobják utánad, lehet, hogy nem lesz, és akkor átépítheted, vagy gányolsz valamit.
    most még lehet, hogy csak ennyinél tartasz, amit kimatekoztál, de egy ilyen régi bicaj elég foglalkozós tud lenni, és alkatrész se biztos, hogy lesz hozzá.
    van egy ilyenem otthon, a feleségem lánykori montija. idén azzal hozza a kölyköt az oviból, tavaly nyáron összerakattam. új monoblokk, új bowdenezés, bowdenházak, szétszedve-összerakva, minden csapágy újrazsírozva, minden beállítva. 50ezer. idén ott tartunk, hogy az első fékkart megint nem lehet behúzni, a hátsó váltó két szomszédos fogaskerék között tud váltani. most vagy én vagyok nagyon balfasz, és nem tudom beállítani ezt a kőkorszaki shimano sis-t, vagy ez ennyi volt, megszorult, megfáradt benne a rugó, stb. ránézésre megint lesz 30-50e a szervíz, mert én nem akarok ezzel foglalkozni a karácsonyi szabi alatt (és kint szerelni az udvaron a tél közepén). plusz rossz esetben vehetnék váltót, meg féket. még 1-2 ilyen, és kifizetem napi árfolyamon egy új bicaj árát, pedig ez a tiéddel ellentétben nulláról indult.

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Új hozzászólás Aktív témák