Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tknof1871

    őstag

    válasz cousin333 #231890 üzenetére

    A testmagasságom alapján éppen az M és az L méret határán vagyok. 178 cm a testmagasságom.
    Kicsi áruházban voltam, nem állt rendelkezésre tesztpálya. De a részleg munkatársa felajánlotta, tekerjek végig a soron (kb. 10-15 méter egyenes). Eltekertem a folyosó végéig és megfordultam majd visszatekertem és közben nem tettem le a lábam a földre. Mindegyik mérettel többször megismételtem. Kipróbáltam az M és az L méretűt.
    Kipróbáltam álló kerékpárokkal is milyen érzés. Felültem rájuk, egyik kezemmel nekitámaszkodtam valaminek, lábaim a pedálon. Teljesen egyformának éreztem őket.
    Lemértem a mérőszalagommal a kerekek tengelytávolságait és az M méretű váznak 110 cm az L-nek 113 cm volt. Tehát tény, a tengelytáv 3 cm-el nagyobb az L váznál.
    Az egyiket a raktárból hozta ki és gyorsan összeszerelte. Igazi vevőbarát hozzáállás. Minden munkáltató szerencsés akinek hozzá hasonló munkavállalója van. Innen is köszönöm neki!
    Ha nem tudom melyik az M és az L méretű, akkor nem tudtam volna kitalálni. Teljesen egyformának éreztem őket. Igen, ez egy nagyon rövid "tesztút" volt. Ha 1 órát tekerek mindegyikkel a városban akkor biztos észreveszem a különbséget.
    Talán valaki már csinált ilyen tesztet (mert szervízben volt a kerékpárja és a párja kerékpárját használta). Mekkora különbség 3 cm tengelytáv? Mondjuk városban nem is jön ki? Ki kell menni az erdőbe, napokig túrázni és akkor érezni?

    A nagyobb tengelytáv inkább az egyenes futást segíti (stabilabb), maga a rövidebb inkább az agilitást és a fordulékonyságot.

    A Decathlon azt írja:
    Ha két méret határán állsz:Válaszd a kisebb méretet a jobb irányíthatóság és nagyobb kényelem érdekében (egyenesebb hát).
    Választhatod a nagyobb méretet a dinamikusabb kerékpározásért (nyújtott testhelyzet).

    A Trekking Riverside 120-ra ezt írják:
    - Enyhén ívelt kormány (620 mm)
    - Állítható magasságú kormányszár
    - Kormányszár hossza: 110 mm
    - 1 1/8" kormánycsapágy
    - Egy darabba hegesztett kormány és kormányszár a nagyobb biztonság és kényelem érdekében.

    Nem vagyok fiatal, de szívem az izmok még elég jók. A gerincem és néhány ízület az nem jó. Szerintem az alacsony átlépős trekking még illik a képességeimhez. De egyre fontosabb a kényelem, ergonómia.
    Arra gondoltam megveszem az L méretű vázzal. Kiveszem az eredeti kormányt és a kormányszárat. Veszek másik kormányt és állítható kormányszárat (állítható a magasság és a kormányfej dőlésszöge is).
    Ez így eddig jó koncepció? Tehát az áruházban nem éreztem különbséget M és L között. Viszont a jobb stabilitás az jó dolog. Gondolom.
    Az eredeti kormányról le lehet szedni a markolatot és áttenni az új kormányra? Hogyan?
    Kelleni fog nyomatékkulcs? A csavarok menetére kell csavarrögzítő?
    Milyen adatból lehet tudni, hogy egy új kormányszár beépíthető egy kerékpárba?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Új hozzászólás Aktív témák