Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz MPowerPH #210180 üzenetére

    Sokat számít az is milyen terepen nyomod. Vannak murvás utak, meg döngölt földutak ahol 7-8% alatt 10km/h fölött kis hűtő menetszélben meglehetősen sok szintet össze lehet hozni, aztán vannak a gyötrelmesen lassú, köves, gyökeres, sziklás stb. szakaszok, körök ahol 4-6 km/h körül kúszol felfelé mint a csiga, szinte hűtés nélkül, folyton keresve a nyomvonalat, helyezgetve a bringa elejét, vigyázva ne akadj meg, vagy éppen pörögj ki, ahol már nem olyan egyszerű km/m gyűjteni.

    #210189 andrisbandi...milyen bringát már te is?!😧 :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz MPowerPH #210180 üzenetére

    Minden csak erőnlét kérdése, anno amikor tényleg volt időm bringázni (se kutyám se macskám), senkihez nem kellett alkalmazkodni, csak mentem amerre akartam, volt, hogy a hét minden napján a Budai-hegységben voltunk. Engem az XC jellegű bringázás már 20 évvel ez előtt sem igazán érdekelt, 2005-ben építettem az első össztelós gépem, egy kona stinky dee-lux-ot. 180mm rugóút elöl-hátul, a súlya 17-18kg biztosan megvolt. Rugós Marzocchi 66 villa, Fox DHX 5.0 tekercsrugós DH tag, itt aztán lock-ot hiába kerestél. :) Bár strava nem volt még akkor, pontosan nem mértem a szinteket, de simán egész nap elvoltam, rengeteg hegyet megmásztam azzal a sár nehéz, hintázó döggel. Akkor alám raktak volna egy mai modern trail vagy enduro gépet, nem hinném hogy a 2000-3000m szint és 80-100km terep különösebb gondot okozott volna. Aztán ahogy szépen csökkentek a bringázások, úgy ment el az erőm is. Voltak jobb időszakok amikor egész jó erőnlétben voltam, de már meg sem tudtam közelíteni azt a fizikumot ami volt 2005-2007 környékén. Nyilván ez is egy döntés, hogy már nem a bringát helyeztem minden elé. A Trail/Enduro ma is érdekel, sőt, tulajdonképpen csak ez érdekel ha kerékpározásról van szó, de nekem biztosan nem fér bele az életembe az a szintű edzés, amivel én megint mosolyogva tekerem meg az 1500-2000-es szinteket valami dög fully-val. Erre max XC-vel látnék esélyt, de az meg nem érdekel. Ezért a lehető legjobb kompromisszum nekem az E-Enduro, edzés így is megvan azért, 1500-2000m szinteket E-Enduro-val sem tekersz meg mosolyogva ha full edzetlen vagy. Megvan az élmény, hogy felmegyek mindenhova, nekem ez elég. Én úgy vagyok vele, hogy szezonban csak hétvégente megyek (jó esetben), de akkor egész napra, valahogy nekem soha nem jöttek be ezek a lopott pár órák reggel, este, bármikor, úgy szeretek elmenni bringázni, hogy akkor engem mindenki hagyjon békén, megyek reggel és ha úgy érzem este érek csak haza. Nekem valahogy ezek az egész napos kötetlen túrák jönnek be. 1200-2000m szint és 60-100km között vannak ezek a tekerések, közben egy kényelmes kajálás, pár sör. :D Van ismerősöm aki nem hogy a 2000m szintet, 3 szor megcsinálta már a Saltz A távot 7000m szint 200km táv. Persze ő alapvetően XC-s és országútis arc, de még is azt mondta, ha Enduro-t venne, az E-bike lenne. És nem feltétlen azért, mert egy Enduro-val most ne tudna menni 1500-2000m szintet, hanem mert még belőle is sokat kivesz ahhoz, hogy lefelé is élvezetes maradjon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák