Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Zola007 #19033 üzenetére

    Egy új bringa beállítása nem sok idő, 15-20 perc. Ha dobozból kell kicsomagolni és mondjuk valami trekking amire sárvédőt, meg lámpát is fel kell szerelni, akkor max 30 perc.

    Az utóbbi időben még a kónuszokat is átnézem, amióta Lasali kolléga javasolta, előtte bevallom őszintén ezzel annyira nem foglalkoztam új bringa beállításánál. :) Ha belefér az időbe, nem baromi nagy a hajtás, akkor mindenképpen.

    [ Szerkesztve ]

  • sssent

    senior tag

    válasz Zola007 #19033 üzenetére

    Ez egy ördögi kör, amiből nem látom, hogy hogyan lehetne kilépni. A tudatlan vásárló a legolcsóbb helyen veszi a bringát, mert fogalma sincs, hogy egyáltalán nem mindegy az sem, hogy kitől veszi. Emiatt a kereskedők, akik érthetően nem akarják bezárni a boltot, kezdhetnek egymás alá ígérgetni. A pénzt többségük gondolom szintén nem nyomtatja a műhelyben, így valahol spórolni kell, amit egy idő után már csak ott lehet, ahol az ügyfél nem látja. Nem állítom, hogy mindenki ezt csinálja. Reprezentatív minta hiányában még az is elképzelhető, hogy csak merő véletlen az összes általam ismert vagy épp elszenvedett baki. De akárhogy is, én a tapasztaltak alapján sajnos nem tudok megbízni abban, hogy valóban egy rendesen beüzemelt gépet kapok, így eleve úgy kalkulálok, hogy az sehol nincs benne az árban. Ennek egyenes következménye, hogy szintén megveszem a lehető legolcsóbb helyen, és ezzel a kör bezárult :(

    (#19034) Runner_fxr:
    Nekem nincsenek irreális elvárásaim egy 70 ezres bringával kapcsolatban, és egy szóval nem állítottam, hogy az mindenféle karbantartás nélkül 10 évig fog menni. De ha eleve úgy jön ki a boltból (néha még a 100km-s utánállításról is), hogy nincs rendesen beállítva, akkor mi esélye van? Megintcsak, nem állítom, hogy mind így jön ki, de előfordul. Jóval drágábbakkal is.

    (#19036) Zola007:
    Azért ha egy 300 ezres bringa speckóját dobnád az ebike kosaradba, az is valószínűleg kicsit többre jönne ki. De azt továbbra sem vitatom, hogy 70 ezer egy bringáért egyáltalán nem sok (csak a magyar átlagjövedelemhez képest).

    (#19033) Zola007: Nem akartam kötözködni, ha ezt vontad le akkor félreértettük egymást, vagyis azt hiszem nem pontosan ugyanarról beszéltünk ;)

Új hozzászólás Aktív témák