Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz syberia #18232 üzenetére

    Nekem van pont ilyen Alivio hátsó váltóm a hétköznapi bringámon. A túrabringámon lévő régebbi Deore-hoz képest kevésbé feszíti a láncot, de lényegesen jobb, mint a gyári Tourney váltó feszítése. Nekem hétköznapi használatra tökéletesen beváltak ezek az újabb szériás Alivio váltók (elöl, hátul), bár a Shimano-k sosem voltak híresek a láncfeszítésről.
    Ha nagyon zavar cseréld, de ha egyébként hibátlan én nem biztos, hogy cserélném.

    @XP NINJA
    Tapasztalatom alapján határozottan lebeszélnélek a Joytech agyakról, én két darabbal is nagyon befürödtem, ne ezen spórolj.
    Patentszemben nálam a SRAM az etalon, próbáltam már más márkát (Shimano, KMC) sehol se voltak a SRAM-hoz képest. Én vennék egy PC-830-as láncot, azzal letudva a gond, és a patentszem később akár átrakható másik láncra is, nemrég érveltek itt a patentszem kopásáról. Igaz engem itt lebeszéltem a PC-830-as láncról, helyette legutóbb egy HG40-et vettem, de erre nem megy fel a 8 sebességes patentszem. Elméletileg kompatibilisnek kellene lennie, gyakorlatilag nem az.
    Vagy esetleg egy PC10-es egy PowerLink 8-as patentszemmel, de én nem kavarnék inkább.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák