Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csokicsibesz

    tag

    válasz bardi #171397 üzenetére

    A pulzus teljesen egyénfüggő. Van egy általános képlet a pulzusmaximum meghatározására ami a 220 -életkor, ami sokaknak jó szokott lenni. De van aki soha nem tud a képletnek megfelelő pulzust produkálni, valaki meg sokkal magasabbat is tud.

    De igazából maga a szám az teljesen mindegy. Az a lényeg hogy tudd a saját maximumodat és a saját minimumodat. Ezek alapján pedig be tudod lőni a zónáidat.

    Tehát lehet, hogy a te testednek egy 170-es pulzus, ugyan akkora terhelést jelent mint másnak egy 180-as pulzus. Nem maga a pulzus szám számít, hanem az azzal járó terhelés.

    itouchfan: Szerintem te elég jó kondiban vagy, simán tudsz jó eredményt elérni. De egyébként ez is valamilyen szinten hülyeség ám. Mester1-ben 28. lettem, de ugyan ezzel az idővel Felnőttben meg bejöttem volna 8.-nak. Tehát önmagában az eredmény szerintem itt is félrevezető.

    Én is itt szenvedek vasárnap óta, hogy milyen eredményem lett, holott a tavalyi évhez viszonyítva baromi nagyot léptem előre. Csak ugye az embernek mindig több kell....

    A 29-es monti sokkal jobb választás minden téren, hidd el. Sokkal több mindent tudsz vele csinálni, sokkal jobban megy terepen. Lefele is meglehet ám pakolni rendesen és nem lesz rajta halálfélelmed.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák