Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Drótszamár #15487 üzenetére

    1000km + 180kg? :Y Ezt hogy? Én vacak 650km körül tekertem tavaly (mondjuk azt is csak fél év alatt), és lementem 112-113 körülről 107-re

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Drótszamár #15487 üzenetére

    Hát a szívmegnagyobbodás azért nem kis probléma, páran már feldobták a pacskert ilyen miatt, nem tudom mit tanácsolt az orvos, de erre szerintem nagyon figyelj oda. Azt sem tudom hány éves vagy, nyilván ez is egy fontos tényező. Mint láthatod az eddigi sportolásodnak nem sok eredménye volt, már ami a testsúlyodat illeti. Nyilván valóan valamit nem jól csinálsz. Valószínűleg az étkezésed nem okés. Nem csak az a lényeg, hogy ne egyél sokat, hanem az sem mindegy mit eszel, iszol. Ezenkívül hormonális problémák is lehetnek a háttérben. Te életed, te döntésed, én úgy gondolom ha ezen nem változtatsz azért nagyon súlyos árat fogsz fizetni.
    Az elhízás, pláne az ilyen fokú, betegség. Ezt kezelni kell, ehhez pedig orvos kell. Baromi sok okostojás van a neten aki személyi edzőnek képzeli magát, meg millió egy féle iromány a témában, sportorvos, kardiológus stb véleménye, tanácsai alapján foglalkozz a testeddel. Ilyen testsúly mellet az ízületeidet is könnyen hazavághatod. Én 15 éve járok edzőterembe, kisebb megszakításokkal, 20 éve kerékpározom, mondhatom, hogy nem csak olvastam a témát illetően, hanem foglalkoztam is vele. Ennek ellenére nem gondolom, hogy én, vagy bárki egy fórumon, elegendő szaktudással rendelkezik, hogy a te esetedben maradéktalanul hasznos tanácsokat tudjon osztogatni. Értek hozzá, mint ahogy nyilván itt még jó páran, de ne ránk hallgass hanem egy szakorvos véleményét kérd ki. Amit én tudnék javasolni, inkább kíméld az ízületeid amíg ilyen bődületes a súlyod, egy jól megtervezett, nagyon szigorú diétát kéne követned amíg nem mérséklődik drasztikusan a testsúlyod, majd laza szobakerékpározás, pulzus méréssel egyetemben. Orvosi felügyelet, kontroll stb. és szép fokozatosan amint rendeződik a testsúly, úgy növelni az edzés intenzitást. Gyanítom nem elég a te esetedben évi egy vizsgálat, ennél sűrűbben fogják javasolni. Biztos meg lesz az eredménye.
    Én is kívánok neked kitartást és sok sikert a fogyáshoz!

Új hozzászólás Aktív témák