Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz Runner_fxr #128503 üzenetére

    SLX powaaa :DD Ezekkel a fékekkel én is meg vagyok elégedve, a fékerő különösebb erőkifejtés nélkül is elegendő, szóval ennél több nekem biztos nem kell. Egyetlen negatívum, hogy ezt is úgy agyon könnyítették, hogy görbül a teljes féktest ahogy húzod, akinek van próbálja ki, elég nevetséges szerintem, az xtr-nél már ficsőrként mutatták be azt a kis lábacskát ami arra kell, hogy a gyenge vázat kitámasztva ne hajoljon meg a test ha erősen húzod. Mondjuk annyira nem izgat, mert ez a fék nem alattam fog szétesni, csak gondoltam megjegyzem, mert eddig sehol nem emelték ki, pedig lehet van akit érdekelhet.

    Annyit kérdeznék, hogy 15 fokban, meg lehet ejteni a kábel méretre vágását, és a rendszer légtelenítését? Gondolok itt arra, hogy ha most ne adjisten sikerül passzentosra összehozni, levegő nélkül, akkor a 40 fokban nyáron nem tágul annyit az olaj, hogy szétnyomja a tömítést, kifollyon a tárcsáknál, és tönkre tegye a fékpofát ? .. vagy olyan jól úgysem tudom légteleníteni, hogy ennek a kis tágulásnak ne maradjon hely.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Runner_fxr #128503 üzenetére

    Tüskéi jól ki vannak engedve. :)

    trialboj...az a kis mennyiség minimálisat tágul egy olyan rendszerben ahol mozgó dugattyúk vannak,melyek engedhetnek ennek a minimális tágulásnak.Szerintem...ugyanakkor a tágulás mindent érint,sőt,a tapasztalat azt mutatja,hogy ebben az esetben a "tároló edény",ami a tömlő és féktestek,érzékenyebbek a hőtágulásra mint a bennük levő folyadék,és talán részben ezért is keményedik fel a fékrendszer télen,az "edény" többet zsugorodik mint a tartalma.Táblázatok vannak különböző anyagok hőtágulásáról,ha jól emléxem a műanyagoké,mint a fékcsövek zöme,egyik legnagyobb.

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák