Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Runner_fxr #128246 üzenetére

    Ezen gondolkoztam én is, hogy kell-e a zip vagy sem. Elsőre legyintettem, aztán eszembe jutott, amikor melegebb időben 30-40 percet is mászok egyben, akkor nem biztos, hogy hiányzik a térdvédő a hőérzetemnek. :DDD Amikor meg jön a játék akkor meg csak feltenném. Ha hullámos az út, vagy egy fix helyre megyek ki, akkor persze el lehet dönteni, hogy vagy vele vagy nélküle. Még nem tudom mi a tuti, ezek csak gondolatok és új szempontok egyelőre.

    A félelem kapcsán az lehet a gond, hogy én mondhatni öregen kezdtem el igaziból montizni, már akkor is 31 voltam, addig kemény terepen sose bringáztam max erdei úton, most meg itt vagyok 40. Én már nem megyek úgy neki egy rámpának, hogy nem tudom hol az érkező oldal, vagy egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy megugrom/merem azt a távot/magasságot. Eddig 2 komolyabb esésem volt és mindkettő ugratás. Egyiknél egy vízmosás kijáratán ugrottam el (előttem bemondták, hogy lehet ereszteni) aztán útban volt egy fa. Annyit tudtam korrigálni, hogy oldalba kaptam így le tudtam pattanni róla. A másik meg egy klasszik ugratásból előre bukfenc lett. Ezen eset után vettem rögtön egy droppert, hogy többet ne legyek lusta letenni a nyerget. Sokat fejlődtem technikában az elmúlt évek alatt, sokkal gyorsabb vagyok már lefelé is, állóképességgel nincs gondom.

    A héten amikor megjött az új vas (egy Canyon Spectral AL6.0 2019) nem bírtam ki, hogy ne üljek rá, hát valami brutál cucc. Úgy dönget le a hosszú lépcsőkön, hogy szinte meg@ssza a lépcsőt :D Semmi lánccsörgés csak a gumik halk puffanását hallani azon kívül néma csönd. Korábban már 2x teszteltem Speci endurot, amiknél pont azt éreztem, amit írsz, hogy túlzott önbizalmat ad, nagyon megbocsátó és csak úgy észrevétlen felépül a brutál sebesség a kemény terepen is, amivel kezdeni is tudni kell valamit egy egy nagyobb akadály esetén.
    Szóval abszolút értem miről beszélsz és emlékezni is fogok erre az elején. Nagyon szeretnék már ugri bugriban többet fejlődni, mert azért egy xc bringa csak nem arra való, még ha össztelós és jó fék van rajta akkor se.

  • dunkel

    őstag

    válasz Runner_fxr #128246 üzenetére

    Igen, a K2-nek elég komoly készlete van, akár téli, akár nyári cuccokról van szó. Nem könnyű ez a biznisz, tarthatsz brutális ruha készletet, de akkor is benne van a pakliban, hogy nem fog menni, mert a legtöbben csak felpróbálják, majd ha megvan a pontos méret, berendelik egy német webshopból, 10 euroval olcsóbban.

    Igen néhányan ezt csinálják, de sokan vannak akik egyből meg is veszik a passzoló darabot. Ha nincs készlet abból eleve kizárt, hogy bármi biznisz legyen. 10-15% felárat szerintem mindenki kifizetne. 30-40% felárat már nehezebb megemészteni.
    Ahol van készlet ott van értelme ruhát árulni. Ahol 3 mez van oda nem megyek el ruhát próbálni. Max aki oda hordja a bicajt fog belebotlani.

Új hozzászólás Aktív témák