Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz trialboj #119100 üzenetére

    Ja, valami laikus beszámolót biztosan írok majd róla, mert egyelőre sajnos azt sem tudom honnan szerezhetek rá normális térképet, szal kissé kínai nekem ez az egész :D . De remélem majd kitisztul a köd.
    "de ha nincs célszerszám, csodálatosan el lehet tengődni egy alap modellel is"
    Ja, természetesen, ha alapból okostelót használnék, akkor tuti én is először azzal próbálnék kezdeni valamit.

    Because: Sajnos már a jelen, a saját hugommal sem tudok egy értelmeset dumálni, legtöbbször muszáj chat-en kommunikáljunk, mert másképp elérhetetlen, pedig itt lakik velem :U . Az ebéd fölött, a wc-n, az ágyban, mindenhol a mobilt nyomogatja vagy telefonál és ugyan bevallja, hogy függő, de tenni nem tesz ellene... és sajnos túlságosan gyakori az ilyen, az emberek jó része már klinikai eset. Persze hasznos is tud lenni, de néhány apróságot leszámítva én úgy éreztem, hogy simán el tudok lenni nélküle és akkor miért ne.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz trialboj #119100 üzenetére

    Görgőzéshez: úgy láttam néhány fitness órában (pl. Xiaomi Amazfit Pace) van "bike indoor" ficsőr, az ilyesmi nem erre van kitalálva? Bár fogalmam sincs mit tud...

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • emiki6

    veterán

    válasz trialboj #119100 üzenetére

    A polar pántjához van real time app (polar beat), szóval nem amiatt kell az óra. Az óra azért jó, mert kisebb mint egy telefon, tovább bírja bekapcsolt kijelzővel és hordhatod a csuklódon. Kb ennyi. Futáshoz sokkal kényelmesebb, biciklihez pedig használható.

    Hasaggymeg: ha belegondolsz a tv és a számítógép következményeit már látjuk és nem teljesen jó. Természetesen a felhasználón múlik, de senki sem születik úgy, hogy jól használ egy eszközt, ki kell tapasztalni. Az eszköz és magad megismerésén keresztül juthatsz el oda, hogy jól használd, de erre nem mindenkinek van ingerenciája.

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • 6030D

    Ármester

    válasz trialboj #119100 üzenetére

    Nekem az alábbi folyamat miatt lett M400:
    Elkezdtem ősszel futni zsebemben a telefonnal. Straván be lehet állítani, hogy bemondja a km-eket, meg az időt. Ez egy darabig jó volt, csak forgalom mellett nem hallani, meg este, egy félig kivilágított csendes utcában nem a legjobb, ha egyszer csak egy női (robot) hang mögötted megszólal. Akkor láttam az Amazfit Pace-t, ami jó is lett volna. Akartam már pulzust is mérni bringázásnál, ahhoz meg megvolt a Bryton. Ha veszek pulzuspántot, akkor viszont a Bryton-t nem tudom magammal vinni futni. Régóta tervben volt, hogy legyen edzőm, nála feltétel, hogy legyen olyan óra, aminél látom a pulzust, mert az alapján kell edzeni, zónákban. Ez mellé jön még, hogy mtb-re gyakorlatilag a csuklós pulzusmérő használhatatlan, a Pace nem tud pántot kezelni, ekkor a triatlon fb csoportba valaki felrakott 25e Ft-ért egy M400-at. Arról lecsúsztam, de 1 héttel később 27(28?)e Ft-ért volt egy másik, azt vettem meg. Rá egy hétre lett edzőm is, és télen mindent az M400-zal csináltam: futás, görgő, kinti bringa. Zónában edzésre jobb, mint a Bryton, mert be lehet állítani egy edzésen belül több zónát is, amit jelezzen, a Brytonnak csak egyet. Illetve a Bryton csak egyet pittyen, ha kilépsz ebből, a Polar végig pittyeg, amíg vissza nem térsz. Ez forgalomban, szélzajnál, meg úgy amúgy is jobb. A mobilos app-ja is jobb a Polarnak, szerintem.
    Azért tartottam meg mindkettőt, mert a Bryton kemény műanyag, jobban bírja a strapát, míg a Polart tehetem akár hova, az egy puha szilikon, elszakad, sérül, így mtb-re nem olyan jó. Attól függetlenül használom ott is, ha úgy jön ki az edzés. Sajnos a Polarnak BT pulzuspántja van, a Bryton ANT+-t használ, így kellett vennem még egy Magene pántot is, de most mindegyik tud mindent. Ráadásul a Magene pánt tudja mindkettőt, így ha a Polar pánt betojik, akkor azt használhatom.
    Görgő: M400-on van kismillió sport, de te is tudsz "összeállítani" magadnak. Ez pl egy indoor cycling, nekem ez volt a görgő, de spinningre is jó. Ilyenkor nem vesz GPS jelet, de mutatja a pulzust, illetve ha csatlakoztatsz hozzá sebesség és/vagy pedálfordulat jeladót, akkor azt is méri, mutatja.
    Mostanában egyébként nézegetem a Polar bringás óráit, de a M450 azt tudja, mint az M400, a V650 meg tök jó lenne, csak szerintem nagy.
    Garmint még biztos kipróbálom egyszer, csak az a hosszú lista vége felé van jelenleg.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák