Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz vendingo #20081 üzenetére

    Szerintem inkább csak az van, hogy mások a fogalmaink az ég és földről. Ugyan ezen a fórumon a plazma TV topikban is rendesen nyomulok - teljesen átérzem a felháborodásod - mi ott ölünk ha valaki a 0.03-as LCD feketét össze meri mérni a 0.002-es plazma feketével. Persze azért tudjuk, hogy az átlag ember valószínűleg alig látja a különbséget.

    Amit írtam azt úgy írtam, hogy effektív szerintem a különbség, mely jól érezhető nem eget verő - legalábbis az én fogalmaim szerint - ugyanis mind a kettővel el lehet érni az áhított 25-30 másodperces lefolyást, mindkettő ki tudja hozni a kávé alap ízeit, simán a mákdaráló is hoz crémát - a profi daráló mindent jobban és precízebben csinál - de hogy ezt a különbséget mennyinek nevezi valaki - na ez teljesen szubjektív. Szerintem.

    Én azt gondolom, hogy a főzési hőfok pl ötször annyit kóstál a dologban, vagy pl az, hogy mennyire a kávénak megfelelően sikerül eltalálni az őrlési finomságot. Ezért pl mindig mosolygok amikor valaki egy zuhanyvíz hőfok állításra képtelen kávéfőzővel rendelkezik, de azért rendesen osztja az észt arról, hogy milyen egyéb hardware dukál egy jó kávéhoz. Itt most nem rád gondolok, fingom sincs milyen főződ van - csak általánosságban írtam.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák