Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ

    tag

    válasz Galahed #16696 üzenetére

    sajnos eléggé összeférhetetlen amiket írsz... :(
    időtálló tartós, nem műanyag... ez nem az automaták jellemzői. automatáknál is, minél kevesebb csicsa, kijelző, elektronika van benne, annál kevésbé lesz szervízigényesebb, annál időtállóbb!
    a saeco odea-t szokták javasolni (SiD is), de ez nem szuperautomata (nem csinál gombnyomásra cappucinot)
    a delonghi-ról lebeszélnénk! vannak még a pod-os, meg kapszulás gépek is.
    de jön majd az enyémtől relevánsabb válasz is, én cs leírtam, mert tőlem is kérdezték már többször, és utánaolvasva (és SiD mestert megkérdezve) ezt javasoltam! így ezt jószívvel (a kompromisszum tudatában; úm: fenntartási ktsg, élettartam, szervízelhetőség, anyagminőség, csészeminőség... és psze a rászánt összeg! 300ből karosból komoly szettet állíthatnál össze!) merem Neked is javasolni!

  • tariattila

    veterán

    válasz Galahed #16696 üzenetére

    Ennyi hozzászólást elolvastál a témában?
    ebből azt gondolnám alapos, megfontolt, tudatos vásárló vagy...
    de a ''15 bar'' és hasonló írásaid arra következtetnek, hogy csak átfutottad :DDD
    a megfontoltságod is átment nálam 'bátorságba'...

    inkább nézz valami Quick Mill Aquaviva 5000-et!
    az igaz nagyobb firgalomra ideális...cserében nem hullik atomjaira (időelőtt)

    szerintem nem nagy kaland reggel ledarálni kávét, betölteni a szűrőbe, felrakni majd gombot nyomni...

    de téríteni nem akarok... főleg, hogy annyit olvastál s már tudod kb. mire van szükséged, mire számíthatsz élettartamban, kávé minőségben ;)

  • ronin s8

    senior tag

    válasz Galahed #16696 üzenetére

    Ez a 15 baros dolog kicsit más miatt van. Bocs, nem tudom, milyen mélységekig böngészted az internetet, de a lényeg valszeg kimaradt.
    Válasszuk szét a dolgokat, különben nem lesz érthető. Az espresso a megfelelő gépparkkal (nem automata, nem kapszulás, nem podos, nem ez, nem az) 9-11 baron készül. Ezt az olaszok kísérletezték ki egy francia gép szétbuherálásával indítva (Loysel) a csatát, mígnem kb. 70 év után 1961-ben egységesítették a technikai deffiníciót. Az espresso szokásos gépein ez a nyomás biztosítja a kívánt kioldódást, ízt. Se a kisebb, se a nagyobb nem jó.
    Ehhez képest ma sok eszpresszó-szerű megoldás van, ahol akár 15 bar is kellhet, pl. a podos gépeknél, de elég nagy a szórás.
    Az espresso gépekben is amúgy 15-16 baros pumpák vannak, amiket OPV-vel határolnak le 9-11 barra.

    Na most viszont Neked egy Illy kapszulás gép kell. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Új hozzászólás Aktív témák