Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zen42

    tag

    válasz Metatron123 #116063 üzenetére

    Azt mondják, hogy egyirányú, ehhez képest simán bemegy a levegő rajta. Nem a kávé enged ki magából annyi CO2-t hogy az éppen használt zacsi "visszahízzon" kicsit a kialakítása miatt, ha nincs legumizva. Az hogy egyirányú a szelep, szerintem egy marketing fogás. Nem bontottam szét és vizsgáltam meg mikroszkóppal, de szerintem az nem egyéb mint egy nagyon pici lyuk ami meggátolja, hogy a még dolgozó frissen pörkölt kávé a zacskót egy kemény párnává duzassza vagy akár szét is durrantsa.
    Amíg belül termelődik a gáz, tényleg egyirányú az áramlás a nyomás miatt. Mikor viszont már nem dolgozik a kávé akkor pusztán egy pici lyuk ami nagyon kicsi ahhoz, hogy úgy alapból oxidációs problémát okozzon, de akkor is csak egy lyuk.

    verti1
    Szerintem lehetsz akármilyen óvatos, a zacskó kinyitásakor a beráamló levegő miatt kimegy belőle a gáz, a tetejéről egészen biztosan. A CO2 fejlődés csak az elején intenzív, egy idő után már nem pótolja ezt. Próbáld ki, hogy egyszer nem "óvatosan" jársz el.

    sz.zs.
    Egyszer tegyél egy kísérletet, hogy pl. veszel 2 zacsi negyed kilós kávét (valami általad jól ismert etiópot pl.) Az egyik zacsit szétadagolod, a másikat nem, és hogy időben milyen eltérést érzel. Biz' Isten kifizetem a negyed kiló kávédat (no Blue Mountain és hasonlók, please :D ) akkor is ha bejön, de akkor is ha nem. Sőt, akkor csak igazán! :) Csak kíváncsiságból.

Új hozzászólás Aktív témák