Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gery0505

    tag

    válasz SteelCowboy #115141 üzenetére

    Aha értem, így akkor meglesz biztosan az arány a 15g-os kosárral. :) Én próbálkoztam a Fellinivel, egészen jó shotok jöttek le. Főleg akkor kell, amikor csak 30g KV jön le egymás után a 18g-os szűrőből. Így azt találtam ki, hogy kipróbálom a Fellinit. A módszer az, hogy lehúzom teljesen a kart, ekkor megtelik vízzel a henger. Várok 10mp-et, hogy beázzon valamennyire a pogi. Mivel nem ázik át teljesen, ezért azt csinálom, hogy lassan felengedem a kart annyira, hogy a szűrőn éppen csak látszódjon hogy megindult a KV. Max 1-2 csepp esik a csészébe, majd lehúzom a kart még egyszer, hogy újra megteljen a henger. Megint várok 10mp-et, hogy átázzon jól és megkezdődjön a kioldódás, majd ezután teljesen visszaengedem a kart. Ezzel pont azt küszöbölöm ki, hogy azt a vizet, amit megtartana a pogi, az is a csészébe kerüljön. Így kb 10-12g-al hosszabb lesz a KV. Persze a pogi így is vizes marad, csak egy pogácsányi vízzel hosszabb lesz, és nem is lesz híg. Amikor 30g-os shotok jöttek le, akkor ezzel a módszerrel csináltam 40-42g-os shotokat. Lehet kicsit durvítani kellene az őrleményen, és akkor át tudna jobban ázni. Egyébként abban sem vagyok biztos, hogy az első 10mp-et ki kell-e várni.
    Szerintetek jól csinálom a Fellinit? Vagy másképp kell? :)

    "Failure is always an option." Adam Savage

Új hozzászólás Aktív témák