Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kávé Kálmán

    tag

    válasz p.lac #107942 üzenetére

    Jpender régi és elég aktív tag a hb-n. Hozzátenném, hogy egy megfelelő szenzor nem elérhetetlen egy amatőrnek sem, ami sok bosszúságtól és kérdőjeltől ment meg. Nem adják ingyen a műszer mellé, de 15-20USD-ből megvan. Paul posztját láttam, még anno az instán a videót is. Ő ugyan ígéri, de nem láttam, hogy megszületett volna az a mérése, amit valós körülmények közt (kávéval) végez. Szerintem, ha valamit meg akarunk mutatni abból, hogy milyen hőmérsékleti viszonyok általánosan egy húzás alatt, akkor nem szabad kihagyni a képletből a kávét, sőt azt sem, hogy 12 vagy 21g van a szűrőben. Nem szőrszálhasogni akarok, de ez totál más a hatása egy átfolyáskorlátozott, szűrőnek, amiben egy műanyagtömbe integrált szenzor van, mintha a víz a kávépárnát érné (összehasonlíthatatlanul nagyobb kontakt felület).
    Nem kérdőjeleztem meg soha a dugattyú felmelegítésének értelmét, mindössze azon akadt el a szavam, lehet persze, hogy félreértettem, hogy a dugattyú átmelegítésének nagyobb szerepe lenne, mint a szuro/szurotarto/screen átmelegítésének. Nyilván javul a hőtartás. Innentől kávé, egyéni preferencia függvénye, hogy valaki látja-e (érzi-e) értelmét a processz további bonyolításának. Nekem a vizmelegítő gőzében történő szűrő/szűrőtartó/screen átmelegítés, forrásban levő vízzel történő felöntéssel mindig fasza italt eredményezett. Tisztán gravítációval (ergo nyomás nélkül) a kávépárna legfelső nagyon vékony rétegét éri csak relatíve forró víz. Mire odáig jutunk, hogy a kart nyomjuk a víz már régen civil hőmérsékleti régióban mozog. Nem eszpresszózom filter pörköléssel, azaz simán elképzelhetőnek tartom, hogy az én előmelegítésem limitált lehet extrém világos pörköléseknél.

Új hozzászólás Aktív témák