Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz looser #10859 üzenetére

    Ismertek, majd hozzáraktok a véleményemhez -60%-ot a köz kedvéért. Elég öreg vagyok hozzá, hogy már ne akarjak bárki másnak megfelelni és ezt egyáltalán nem támadó éllel írom, csak tényként.
    Azt le szeretném szögezni mindazonáltal alapvetésként, hogy ez a fórum is a fekete leves kedvelők táborába tartozik, ha nem is az elvetemült kategóriába. A kv élvezeti cikk és így bizony nem az a cél, hogy olcsó legyen és sok, hanem, hogy finom. Ez pedig sajnos feltételez egy minimális minőséget, ami alá nem megy az ember gyermeke. Kinek hol van ez a pont; teljességgel elfogadom, egyéni pref. Az enyém úgy fest, feljebb. Pont.

    Tavaly ősszel volt az avx blend teszt, amiben én is részt vettem, volt ott Pellini, Danetti, meg egyéb, számomra eleve gyanús konzum márka cucca és többnyire nem is ízlettek, mert nem ilyen jellegű kávékat iszom önszántamból. De pl. döglött egy sem volt és ihatóra ki lehetett hozni, mint legkisebb közös többszörös.

    Mostanság próbálok valóban értelmezhetőbb áron babhoz jutni. Szívesen lennék top fogyasztó, az 5k+Ft/200g kategóriában, de havi 2,5kg mellett ez nekem nagyon sok pénz. Igazából ha simán lenne rá, akkor is kisül az agyam a gondolattól. Tehát keresek néha alább és elfogadom, hogy az elvárások mások lesznek. De a single originből nem adok lejjebb, sőt, lehetőleg (olcsó) brazil se kell. Innen már nagyot nem lehet nyerni, csodák nincsenek, ahogy koxx mondaná. Sajnálom, ha borzolom a kedélyeket. Az utóbbi két, általam megosztott pörkölő közül ez egyik már a szódával elmegy kategória, de akár feljebb is. Akit érdekel, rápróbál, megosztja saját tapasztalatait, jó az.
    Az Aldiba kétségbeesésemben mentem le, hogy a vendégeknek adjak valamit és rápróbáltam a Nicaraguára. Nekem nagy csalódás volt, bár persze nem tudom mit is vártam. Szigorúan véve nem annyira fekete, mint a karácsonyi (azt nem én fotóztam, brrr...), a nagy baja a döglöttség. Vagy horribile dictu annyira friss, hogy a sok CO2 miatt esik át rajta a víz. Nem fog kiderülni.

    Íme, napsütésben. Auto HDR sajnos kihozta tapsosra, élőben esküszöm, nagyjából fekete. Az is látszik, hogy enyhén csillog a felszín, mert elkezdődött az olaj kiválás. Van ennél biztos sokkal rosszabb is, ja. De a lényeg a csészében van, ott meg nekem ez semmilyen szintet nem ütött meg.

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák